Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 114  Következő  | Le Oldal: 37 / 114   [ 3417 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 11:20 

"... Ha a hatasfokot esszeru hatarokon belul akarod tartani, akkor harom parhuzamos cellaval ~150W az elerheto maximum, afelett gazdasagtalan a buli.."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 10:14 
Nikko

blackiex írta:
Demi:
egy li-ion cella kapacitasa 300-500 toltesi ciklus utan csokken a 80%-ara. Ha vigyazol a vasra, a gombot esszel nyomod, az usb kabelt nem eroszakolod a csatiba, nem dobalod a cuccot, akar masfel evig is mukodhet szepen.

Nikko:
A parhuzamos akkukonfiguracionak szamos elonye van. Mindig toltheto USB-rol, megfelelo aramkorrel meg gyorstoltes is jatszhatna. Biztonsagosabb is, ha uzemszeruen van hasznalva es az akkuk elettartama is jobban alakul a folyamatos kiegyenlitett mukodes miatt. Az Evic-ed is parhuzamos akkukkal volt szerelve.

A baj ott van, hogy a 200W+ a trend es ebben az esetben szamolni kell azzal, hogy az akkuk terhelhetosege korlatozott. A DC-DC konverter nagyon hasonlo a transzformatorhoz, a kimenet es a bemenet Wattban kb. egyezik, de ha sok amper kell a kimeneten ES emellett a bemeneten alacsonyan akarod tartani az aramot (hogy a cella ne forrjon fel), akkor magasabb feszultseggel kell azt kompenzalnod - ehhez a soros bemenet jobban fekszik.

Az alacsony feszultsegu bemenet felfele konvertalasa gyengebb hatasfoku, foleg akkor, ha viszonylag nagy aramot akarsz a kimeneten. Marpedig ez az elvaras a fogyasztoi oldalrol. Ha a hatasfokot esszeru hatarokon belul akarod tartani, akkor harom parhuzamos cellaval ~150W az elerheto maximum, afelett gazdasagtalan a buli. Erre a szamra meg ma mar sokan fanyalognak. En meg azert fanyalgok, mert az o szavazatuk is annyit er, mint az enyem... :)

blackiex: Tehát volna esélyem max. 150-es párhuzamos készüléket találni? Mert megmondom őszintén, egyszer a leírásod alapján(és a logika is ezt támasztja alá, hogy kíméletesebb az aksiknak), valamint hogy megbántam, hogy 3 aksisat vettem és nem 2 aksisat(mind a méret, mind a töltési könnyebbség miatt), gondolkodom rajta, hogy egyszer eladom az isti 200-at és beruházok inkább egy jobb kijelzővel szerelt(az istié mind informativitás,mind méret,mind fényerő tekintetében a szánalmas kategóriát erősíti) 2 aksis modot, de ha már váltok és költök rá, akkor szeretnék egy párhuzamos rendszerű vasat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 09:29 

Köszönöm a válaszod, de láttam sokan írják töltőt érdemesebb venni, azzal használom, esetleg gondolkozom hogy eladom akkor azzal fogom eladni! :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 09:05 

Jobb esetben az USB kábel sz@r, rosszabb esetben a panelen lévő USB csatlakozó kezd meghalni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 08:38 

illetve, láttam sokan külön aksi töltővel töltik a 2 db külön akkumulátort most én is azzal töltöm (így tökéletesen működik)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 08:35 

Sziasztok!

istick 100w-nál az lenne a gondom, hogy nem jelzi hogy tölt, mikor húzom ki az usb-t akkor bevillan a töltés

mit csináljak hogy jelezze?

válaszotokat előre is köszönöm!
worship worship

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 07:17 

50-120 W között inkább
Lost Vape Therion DNA166
eVic Primo 2.0

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.03. 00:16 

VTwo minit :)

Ego 1100, Eleaf iTwist Mega, Joyetech Evic Supreme, VTC mini (ArcticFox on board), V2 mini (ArcticFox on board), Knight Brass-Carbon Mod (másolat), Nemesis (másolat)
H2, Aspire BVC ET, Vivi Nova, Nova-S, Nautilus Mini, Eleaf GS-Tank
Taifun GT2 másolatok (Big German [R.I.P.], Ivogo, Hotcig), Dvarw RTA (v1, S1, No. 2), Ataman v2 (másolat), Kayfun v5 (másolat), Erlkönigin (másolat)

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 23:44 

Sziasztok, elkezdett haldoklani az Istick 80W-os készülékem, egész pontosan naponta kell tölteni mostmár annyira gyenge az aksi..szóval el kell kezdenem szétnézni MODok körül. Egy megbízható, pontos eszközt szeretnék vásárolni ami TCre és VWre is alkalmas, illetve az aksi(k) cserélhetőek.(50W-120W közötti teljesítmény bőven elég lenne számomra). Kíváncsian várom mit ajánlatok ! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 23:03 

BDávid írta:
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy kaposváron tudtok olyan üzletről ami csak e-cigivel és levessel foglalkozik vagy a balaton déli partján? Ezek a szutyok trafikok csak mellowdee levest árulnak :'(

Ezt hogy érted?
Merthogy tavaly óta már mindent (készülék, liquid) csak trafikban lehet Mo-on kapni.
Készülékeket, alkatrészeket esetleg lehet rendelni külföldről, amíg az adott ország törvényei még engedi az értékesítést nekik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 15:01 

http://vapingunderground.com/threads/as ... ts.110143/

Mind kompatibilis. :-)
Sony Xperia ZR

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 14:26 

Sziasztok, valaki nem tud olyan oldalt ahonnan tudok rendelni Melo 3 minihez 0,3Ohmos kazánt?
Valakinek valami ötlet arra hogy a gyári kazánt milyenre tudnám még lecserélni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 12:32 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

E-liquidet jo esellyel csak trafikban fogsz kapni, amiota jovedeki termek...

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 12:19 

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy kaposváron tudtok olyan üzletről ami csak e-cigivel és levessel foglalkozik vagy a balaton déli partján? Ezek a szutyok trafikok csak mellowdee levest árulnak :'(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 10:54 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Demi:
egy li-ion cella kapacitasa 300-500 toltesi ciklus utan csokken a 80%-ara. Ha vigyazol a vasra, a gombot esszel nyomod, az usb kabelt nem eroszakolod a csatiba, nem dobalod a cuccot, akar masfel evig is mukodhet szepen.

Nikko:
A parhuzamos akkukonfiguracionak szamos elonye van. Mindig toltheto USB-rol, megfelelo aramkorrel meg gyorstoltes is jatszhatna. Biztonsagosabb is, ha uzemszeruen van hasznalva es az akkuk elettartama is jobban alakul a folyamatos kiegyenlitett mukodes miatt. Az Evic-ed is parhuzamos akkukkal volt szerelve.

A baj ott van, hogy a 200W+ a trend es ebben az esetben szamolni kell azzal, hogy az akkuk terhelhetosege korlatozott. A DC-DC konverter nagyon hasonlo a transzformatorhoz, a kimenet es a bemenet Wattban kb. egyezik, de ha sok amper kell a kimeneten ES emellett a bemeneten alacsonyan akarod tartani az aramot (hogy a cella ne forrjon fel), akkor magasabb feszultseggel kell azt kompenzalnod - ehhez a soros bemenet jobban fekszik.

Az alacsony feszultsegu bemenet felfele konvertalasa gyengebb hatasfoku, foleg akkor, ha viszonylag nagy aramot akarsz a kimeneten. Marpedig ez az elvaras a fogyasztoi oldalrol. Ha a hatasfokot esszeru hatarokon belul akarod tartani, akkor harom parhuzamos cellaval ~150W az elerheto maximum, afelett gazdasagtalan a buli. Erre a szamra meg ma mar sokan fanyalognak. En meg azert fanyalgok, mert az o szavazatuk is annyit er, mint az enyem... :)

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 10:02 

Sziasztok!

Hamarosan egy eleaf pico squeeze (remélem) boldog tulajdonosa leszek :) Ez lesz életem első Olyan e cigije, amihez én szeretném csinálni a tekerést. A kérdésem annyi lenne, hogy ehhez milyen típusú és méretű huzalt ajánlotok?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Bsd576

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 09:46 
Nikko

balojazz írta:

Még a végin kiviláglik, hogy a 38 ezres kis fostalicska, ami hármat sem ér, ha egy istick tc 100W hatezer, az még ócsó is, hogynemongyam "megéri az egészségünk érdekében". No de gyárákek! Amúgy meg látom ám, már megen nem gyött át párotoknak, hogy nem komolyan mondtam, amit, a szmájli meg csak azért van az írásom végin, mer' vidám vagyok. Há titeket is jól meg kellene verni ezé. Lehet, hogy mindenkit... is. :) <- Ez itt egy szmájli!!!

A szmájli odarakása még nem feltétlenül jelenti azt, hogy viccből mondtad. Magamból kiindulva, én halál komolyan küldök el bárkit a jó k...a anyjába szekérderék szmájli odabigyesztésével együtt. Szóval ezt az érvet sanjos most nem tudom elfogadni! ;D :P ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 08:04 

Rájöttem hogy énvagyok a hülye :)
Ami érdekel hogy a beépített aksis ego aio 2300mh várhatóan meddig szolgál ki és mikor lesz kuka
Tehát élettartam a kérdés

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 19:36 

Köszönöm a választ kedves DLacx!
Tehát kis Hazánkban még nem büntetik a kiegészítőket.
Mégegyszer köszönöm a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 19:19 

Rendelni nem tilos ;) Ha EU-s országból jön, még meg is fogod kapni. Amit előbb-utóbb tapasztalni fogunk, hogy egyre kevesebb EU-s kereskedő fog Mo-ra szállítani. EU-n kívüli igen, viszont annak a cuccnak meg át kell jönnie a vámon. Ez utóbbi sorsáról viszont ma még nem tudunk semmit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 18:48 

Sziasztok!

Nemrég kezdtem a gőzölést.
Erre jött ez a május 20.
A kérdésem az, mert már nem nagyon tudom érzelmezni ezeket a törvényeket, hogy ha külföldről rendelek tankot, uniós országból, azt lehet vagy tilos?
Köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 17:30 

Off : "Sűrű a levegő a "zõd dreher" szagától,eleged van már e kib***ott világból." Nyertem hangszórót ?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 17:04 

" operettország/operettnép..."
(Aki tudja kitõl van az idézet, nyert egy zõd drehert tõlem :) )

Nem olyan hülyék,még õk sem, hogy komolyan vegyék magukat, csak tudják, hogy bármit megtehetnek, következmények nélkül, és meg is teszik a bármit, sõt...a bármit IS.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 16:10 

@balojazz: Ez egy komoly ország, komoly miniszterekkel emberekkel, akik nagyon komolyan játsszák a komoly ember szerepét, mert azt hiszik, hogy ezt így kell. Elvtelen tekintélyelv rulez! Aztán komolyan nem értik, miért tartunk ott, ahol tartunk. :'( (<- ez is egy szmájli)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 15:58 

Nikko77 írta:
[...]Mert ezen az alapon, akkor a kezdőket is meg kellene verni, akik nem tájékozottak a rendelésekben, meg hogy mit érdemes venni, meg [...] Valamint abban is egyetértünk, hogy amellett hogy ha már képtelen vagy azt a szart letenni, az egészséged érdekében semmi nem lehet túl drága, akkor sem annyira drága, hisz például az én utolsó fogyasztásom, az töltött cigiből is havi 20 ezer környékén állt meg, egy 38 ezres készüléket meg nem 2 hónapra veszel, legyen az akár egy iStick 30-as.

Még a végin kiviláglik, hogy a 38 ezres kis fostalicska, ami hármat sem ér, ha egy istick tc 100W hatezer, az még ócsó is, hogynemongyam "megéri az egészségünk érdekében". No de gyárákek! Amúgy meg látom ám, már megen nem gyött át párotoknak, hogy nem komolyan mondtam, amit, a szmájli meg csak azért van az írásom végin, mer' vidám vagyok. Há titeket is jól meg kellene verni ezé. Lehet, hogy mindenkit... is. :) <- Ez itt egy szmájli!!!

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 13:14 

Ideális akkumulátor = 1 teljes nap :-P

Sony Xperia ZR

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 12:40 
Nikko

Demi2 írta:
Ideális esetben mennyi ideig bírja egy aksi?

Ez a kérdés most egy annyi ismeretlenes egyenlet, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyit fogyaszt egy autó, vagy mennyibe kerül egy ház.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 12:34 

Milyen akkumlátor, milyen teljesítménnyel hajtva, stb stb?

Ha részletesen leírod, akkor biztosan fog valaki tudni segíteni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 12:31 

Ideális esetben mennyi ideig bírja egy aksi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 11:18 

dgabor írta:
Udv, vapertarsak!
Az lenne a problemam, hogy Aliexpressrol rendeltem egy Vaporesso Nebulat Veco plus tankkal, es nem tudom, mi lesz vele. Marmint, hogy megvamoljak-e, vagy kell-e meg valamit fizessek, mert hallottam remtorteneteket. Illetve velemeny erdekelne meg, olyantol, aki ismeri a tipust, hogy jo-e?
Utolag is bocsanat, az ekezethianyert
Peace

Legjobb esetben átjön és nem fizetsz. Ha behúzzák Vámra akkor már kérdéses a dolog. Úgy tudom még nincs tapasztalat ,vagyis én még nem tudok vámolt cuccról 20.-a óta,hogy mit is csinálnak vele. Legjobb esetben fizetsz 27% áfát +2500 ft Vám közreműködői díjat. Legrosszabb esetben akár el is kobozhatják.

Maga a készülék szerintem nagyon jó, nem csak +,- gomb van rajta a tűzgombon kívül,hanem egy harmadik is így jóval egyszerűbb a menükezelése,mint 2 gombnál. Nagyon jól illeszkedik a kézbe,de nekem csak mutatóujjas izzításra komfortos. Hüvelykujjas izzítás szerintem nem kényelmes vele. Az akkufedél jól illeszkedik nem kotyog 18650,26650-es aksival is jól működik. Gombok nagyon jók,nem kotyognak (Drágább DNA75 modnál sajnos tapasztaltam már ilyet is...) Festése /az ezüstnek/szép ,az oldalán még semmi karc,de alul már látható a kopás rajta,szóval pár hónap után szerintem ott is kopni fog :( . Nekem a kis sima 2milis Veco tank van hozzá, ritkán használom ,mert DL tank,és nekem az MTL a preferenciám,de meglepően ízes tank. Pár íz ami MTL szívhatatlan számomra ebből a kis tankból meg kellemes. Tank akár 25-ös is kényelmesen ráfér.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 37 / 114   [ 3417 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 114  Következő  | Le