Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 46  Következő  | Le Oldal: 36 / 46   [ 1354 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 20:35 

A mini Triton magasabb teljesítményen megy. Kicsivel.

Ego 1100, Eleaf iTwist Mega, Joyetech Evic Supreme, VTC mini (ArcticFox on board), V2 mini (ArcticFox on board)
H2, Aspire BVC ET, Vivi Nova, Nova-S, Nautilus Mini, Eleaf GS-Tank
Taifun GT2 másolatok (Big German [R.I.P.], Ivogo), Dvarw RTA (v1, S1, No. 2), Ataman v2 (másolat), Kayfun v5 (másolat)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 20:34 

Hello!

Tegnap már érdeklődtem.Akkor még egy utolsó kérdés, nautilus minihez a triton mini 1,8 porlasztó javaslatot kaptam.Tehát akkor ez jobb lesz mint egy nautilus bvc 1,6 vagy 1,8?Vagy ha a nautilus bvc akkor 1,6-ot vagy 1,8 at érdemesebb?Most meg szeretném rendelni de biztosra akarok menni, hogy ne bánjam meg...

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 20:25 

Sziasztok szerintetek a wismec predator Mekkora szám lesz? Jó?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 20:11 

Sziasztok!

Van egy Cuboid minim és elromlott. Fel volt rakva tölteni mikor levettem töltőről akkor láttam hogy nem töltött semmit majd lemerült és be se kapcsol. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baja? Van Magyarországon valami szerviz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 20:05 

M_bela írta:
néhány napot el kell majd töltened azzal, hogy a szükséges alapokat megtanuld (ohm törvény, tekerési dolgok, likvidek lélektana...tovább nem sorolom). a fórumon vannak nagyszerű leírások, útmutatók és a közösség is nagyon segítőkész. de ezt a lépést nem lehet megspórolni.

Dehogy akarok spórolni ! Ha valamit meg akarok tanulni, azt meg is fogom ha támpontot találok hozzá ! Köszi szépen, olvasom !

Nikko77 írta:
Ok. 13 Watt. De mi a kérdés?

Most kaptam választ a kazánom típusára (By-Ka v6 klón) és azt kérdeztem 13watt 1.23 ohm 4.00v rendben van e ?

soltirobi írta:
Ne halmozd a hszeket, szerkezd az előzőt...

Rendben ! OneDriven keresztül osztottam a képet csak nem adta egyből !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 19:55 
Nikko

Ok. 13 Watt. De mi a kérdés?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 19:54 

Ne halmozd a hszeket, szerkezd az előzőt...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 19:38 

Igen ! Propilén-glikol ! Így már eszembe jutott és határozottan emlékszem, hogy borásztól szerzi be. A technikai adatok, kezelési utasítás nekem egyszerre túl sok volt de gondolom mindenki elkezdte valahogy és lassabb tempóban mint én !

Rálérdeztem a kazánra és ezt a választ kaptam (sic!): "A tiedne a neve By-Ka v6 klón,tehát nem eredeti,ez az árán is látszik,ezt olyan 15 dollár körül adják a kínai webshopokban.Az eredetije orosz gyártmány,persze az eredeti sokkal sokkal drágább lenne.mint a copy."

http://1drv.ms/i/s!AhaZ34cbz8emhTpi-0_wTd9Y9I2V

http://1drv.ms/i/s!AhaZ34cbz8emhTtdGoJd4W6j5cIH

http://1drv.ms/i/s!AhaZ34cbz8emhTtdGoJd4W6j5cIH

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 18:04 
Nikko

blackiex írta:
Amíg gyógyszerkönyvi minőség (minimum Ph. Eur. 5 / USP), addig fallikus elektromos cigaretta. Kozmetikai, technikai minőség nem nyerő.

Nikko: de :)

http://floravita.superwebaruhaz.hu/sear ... A9n+glikol

http://floravita.superwebaruhaz.hu/search/glicerin

Aztakurva! :o Ennyire előre nem tervezek, hogy esetleg táppénzre kelljen mennem a munkahelyemen, mert meghúztam a hátam, amikor felhoztam a likvid tartalékom a pincéből! :D
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 17:59 

A floravitás "Gyógyszerkönyvi minőség" jó.
Bp. és környékieknek a József körúti Azúr vegyszerbolt, vagy a Molar Chemicals is elérhető. Mindhárom cuccot próbáltam, érdemi különbség nincs köztük.
A gyógyszertárakban kapható glicerin nekünk nem jó (13-15% vizet tartalmaz, ami sok).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 17:44 

De mérik ;)
http://floravita.superwebaruhaz.hu/novenyi-glicerin-995-os-1-liter-125-kg-t149305

Amióta beüzemeltem az első e-cigimet, analóg cigit nem szívtam :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 17:41 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Amíg gyógyszerkönyvi minőség (minimum Ph. Eur. 5 / USP), addig fallikus elektromos cigaretta. Kozmetikai, technikai minőség nem nyerő.

Nikko: de :)

http://floravita.superwebaruhaz.hu/sear ... A9n+glikol

http://floravita.superwebaruhaz.hu/search/glicerin

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 17:41 
Nikko

Nem hinném, hogy annyira jó. Az idevaló VG például 99.5%-os tisztaságú és nem túl sűrűn mérik literben, meg kilóban! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 17:36 

gyemantt írta:

Nem tudom, de borászoktól mit lehet beszerezni: Kén?

Amúgy nem, Pg- meg növényi glicerint tudsz venni ott... Csak kg-ra árulják. kiszerelésfüggő 700-1100 körül a növényi glicerint, 1200-1500 körül Pg kilóját. Pg az kicsivel több mint 1L 1 Kg, a VG meg 1L az kb egy és negyed kiló. Az,hogy ez mennyire jó liquidhez,azt nem tudom,meg kellene nézni az összetevőket.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 16:53 
Nikko

M_bela írta:
néhány napot el kell majd töltened azzal, hogy a szükséges alapokat megtanuld (ohm törvény, tekerési dolgok, likvidek lélektana...tovább nem sorolom). a fórumon vannak nagyszerű leírások, útmutatók és a közösség is nagyon segítőkész. de ezt a lépést nem lehet megspórolni.

Aztán annyira nem bonyolult. A likvid összetétele VG(vegetable glicerin=növényi glicerin) és PG(propylene glycol=propilén glikol). A több VG nagyobb gőz, a több PG nem dermed le hidegben, viszont a PG-vel ésszel, a túl sok PG torok kaparós likvidet eredményezhet, illetve az emberek egy kis százaléka allergiás rá, náluk a PG fogínyvérzést okoz(hat). Érdemes megmaradni az 50-50% PG-VG aránynál, illetve ha több gőzt szeretnél 70-30 VG-PG arány. Az egészbe max. 5%-nyi aroma, illetve ha nem előre kevert nikotinos VG-PG alapleved van, hanem natúr VG, natúr PG és tömény(36mg/ml) nikotin alap, akkor azzal is számolni kell. Szimpla matek. Ha mod készüléked van, akkor bármilyen ellenállást lehet tekerni, mert úgyis te állítod a Wattot, ezálltal pedig vele állítódik a fesz és a felvett áramerősség(nem muszáj belemélyülnöd ohm törvényébe, úgyis ki tudod tesztelni hány watt lesz a faja), max irányelv kell a watt terén, hogy egy 2 Ohmos single coil tekerésnek próbából se ugorj neki 35-40 Wattal. Ahhoz, hogy megússzad a plusz számolást, amit a natúr VG-ből és PG-ből plusz a tömény nikotinos VG, vagy PG-ből keverendő alaplé igényel, rendelj alaplevet(és aromát is) a liquidhall-tól!
http://liquidhall.com/diy_eliquid
Itt kiválasztod, hogy mekkora mennyiséget kérsz, milyen nikotin erősségűt és milyen VG-PG arányút, oszt annyi(kikeverve, aroma mentesen érkezik a megrendelt erősségű és VG-PG arányú lé). 100ml-enként rendelsz hozzá 5ml aromát, amit majd belelocsolsz és összekevered. Magyarul, ha szeretnél pl. 200ml 6mg-os, teszem azt banános ízű, jó gőzű likvidet, akkor kérsz tőlük 200ml 6mg-os, 70-30 VG-PG arányú alaplevet és hozzá 10ml banános aromát és amikor megjön, a 10ml aromát beleöntöd az alaplébe és sokat rázod. És ezt a rázós műveletet naponta megismétled egy héten keresztül. Azonnal fogyasztható, de minimum 1 hét érés azért kell neki, hogy az ízek összesimuljanak. Szóval nem atomfizika, ne ijesszük meg az újoncot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 16:34 
Nikko

Drazener írta:
!Sziasztok. Az Eleaf GS air tank 2 19mm mennyire egy jo tank? nem mondanam draganak s vasarlasa elott gondoltam kicsit jobban informalodok a tankrol.

Ha rám hallgatsz, meg nem veszed! Valami hihetetlen ócska egy tank! Ezerszer jobbak vannak nála, hasonló árkategóriában is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 14:39 

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy egy viszonylag normális aksit szeretnék haveromnak, ezekhez hasonlót:
(egyszerűség lenne a lényeg, de lehessen állítani V-ot vagy W-ot, ha létezik ilyen típusban)
- EVOD Twist 3
- Vision Spinner 3
- Eleaf iJust S
Honnan lehetne őket beszerezni megbízható helyről? Vagy tudtok valami mást ajánlani?

Kazánokat ezeket néztem ki:
(cserélhető kazán lenne a lényeg és amihez könnyen kapható kazán M.O.-on vagy gyorsan házhoz szállítják)
- Aspire Nautilus
- Eleaf iJust2 (ezt tudtommal csak DTL vagy MTL kazánt is lehet kapni hozzá?)
- Kanger T3s
- Joyetech Cubis Pro

Ti mit ajánlotok? Mik a tapasztalataitok?

Köszönöm szépen előre is!

Taifun GT II klón || Merlin RTA by Augvape
Joyetech eVic VTwo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 13:43 

Szerintem Bellus kazánt kapot, de ha porlasztót rakott bele akkor nem.
https://azolcsosag.hu/custom/olcsosag/i ... us%204.jpg

Idézet:CaveGhosT
jó adag nullás "levest" amit előttem kevert ki két folyadékból. Az egyik a glicerin volt a másikat meg már nem tudom de borászoktól lehet beszerezni és itt megint néztem egyet ! Ami nálam itthon leves van azt boltban vettem 12-es és 18-as. Igaz mondta is, hogy a 18-ast felejtsem el rögtön ehhez a készülékhez és a 12-est is hígítani kell

Nem tudom, de borászoktól mit lehet beszerezni: Kén?
PG +VG + aroma=Likvid (itt sokszor levesnek is szokták nevezni)

Nem tünik túl bizalomgerjesztőnek a borászok anyaga. Gondolom erre sem emlékszel.
Gőz: szerintem lehet hogy egyből tüdős a kazánod (egyből tüdőre szívod a gőzt) ezért nem nagyon jó a 18-s likvid, bár a 12 is erős lehet.
Ha lehet kérni ne csak a porlasztót fotózd le hanem mindent PL a kazánt is és a kapott + dolgokat akkor mindenre tudunk válaszolni mi mire való.

Ha csak félreértetted a borász dolgot nem baj, de ha egy bevizsgálatlan anyagból készült levest szívol, az még többet árthat neked mint a cigi anno. Arra is kérdez rá az eladótól.
PG= Propilén-glikol
VG=Vegetable glicerin
Ha nem ellenőrzött helyről szerezte ezeket, hanem maga főzte készítette (az összetevőket akkor inkább vegyél trafikból ideiglenesen likvidet és azt szívd, és rendelj egy megbízható forrásból kész levest és ha akarsz keverni a többit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 13:11 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 12:53 

Ahogy visszaértem lefényképezem és felteszem ! Amúgy ereszti a gőzt rendesen csak szeretnék tisztába jönni a dolgokkal ! A tegnapi bénázás után, hogy nem zártam el töltés előtt megfogadtam megkérdezek mindent amit csak lehet ! Semmi szín alatt nem akarok visszaszokni a rendes cigire és inkább vállalom, hogy magam tekerem a huzalt és minden megteszek ami szükséges, de ehhez tanulnom kell !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 12:44 

Ha nem ég meg és kellemes a gőz számodra, akkor oké a dolog. Fotózd le a porlasztót, -azt az elemet, ami a gőzt képzi és időnként cserélsz a tankban- . Ha feltöldöd ide, biztos lesz aki megmondja a javasolt értéket.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 12:14 

Nem tudom és azt sem hogyan mutassam meg ! A srác előttem csomagolta ki magát a készüléket de abban csak az volt ! A kazánt, ha jól írom azt amibe a folyadék megy plusz alatta vannak a fémgyűrűk azt ő választotta ki a készletéből ! Biztosan mondta a típust de én azt akkor nem tudtam megjegyezni ! Néztem a fenti videót és ugyanaz az alap készülék csak ezüst színben. A kijelzőn nekem nem feszültség van hanem nagybetűvel a "watt" két kisebb betűs érték az "ellenállás" meg a "feszültség". Azt sem tudtam, hogy ennyi fajta beállítása van mint a videón ! Komolyan meredek itt a monitorra, hogyan is írjam le azt, hogy egyáltalán nem értem a feszültség,a watt meg az "ellenállás" arányt ! Akitől vettem jelen pillanatban nem tudom elérni, és nem is akarok totál hülyének lenni előtte, viszont nagyon korrekt volt ! Kaptam egy zsáknyi pótalkatrészt is amiről egyáltalán nem tudom mik csak sejtem és egy jó adag nullás "levest" amit előttem kevert ki két folyadékból. Az egyik a glicerin volt a másikat meg már nem tudom de borászoktól lehet beszerezni és itt megint néztem egyet ! Ami nálam itthon leves van azt boltban vettem 12-es és 18-as. Igaz mondta is, hogy a 18-ast felejtsem el rögtön ehhez a készülékhez és a 12-est is hígítani kell ! Ez a része megy ! (ez is valami!) Viszont mire jók azok a "fixált" beállítások ? Mennyivel "füstebb" vagy nem is tudom, hogyan írjam ?! Bocsássatok meg ha ökörségeket kérdezek és ez szerintem egy darabig így lesz ! Ami most nálam a kijelzőn van : 13 w 1.23 ohm 4.00 v A kazánról vagy az azzal kopmbinált patronról annyit tudok, hogy 3.5 ml-es !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 09:00 

CaveGhosT elsőnek akkor ezt nézd meg. https://www.youtube.com/watch?v=D3HPv5IIKyc

kb utána ezt https://www.youtube.com/watch?v=miWnRefmGe8&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=Yyj9j7rEqVE&t=39s

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 08:22 

de milyen a kazán? mert a pico "csak" az áramot adja:-)
az érzés ismerős. amikor áttértem hasonlóan éreztem, mint amiket írsz. sokkal egyszerűbb dolognak gondoltam kívülről. a közösségbe kerülve meg néztem, mint a moziban, hogy mekkora szubkult és wiki épült a dologra. ne add fel, mert a tekerés nem ördögtől való. bele fogsz jönni! ha időd engedi nézz meg pár Darth Vaper videót, ha nem találsz a kazánodnak megfelelőt, akkor fogsz találni hasonlót (persze vannak külföldi bloggerek is akik szintén jól mondják a tutit)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 03:33 

Sziasztok! Nagyon új vagyok itt és abszolúte tudatlan. Két hónapig használtam egy VIVO e-cigit és azóta nem is dohányzom (20év láncdohányzás után), azaz rendes cigit nem szívok ! Nos amíg tönkre nem ment azt hittem, hogy az e-cigi az e-cigi és kész ! Mostanában döbbentem itt meg, hogy micsoda irodalma és kultúrája van ennek ! Sem a kazánokhoz sem az ellenállásokhoz nem értek, sőt inkább csak azt tudom elméletben hogyan is működik. Nos mivel a VIVO megadta magát keresgéltem és nagy huzavona után rendeltem, egy Aspire VV-t ami valamivel bonyolultabb de elkezelem. Tegnapelőtt megismertem a neten keresztül egy szintén debreceni vapert akitől és jó tanácsra vettem egy ELeaf Istick MOD-ot. Ott helyben elmagyarázta és megmutatta a működését, azaz hogyan kell tölteni meg mivel szabályozom a watt-ot. A többit mire hazaértem elfelejtettem. Többek között azt, hogy folyadék töltés előtt el kell zárni felül. Nos ahogy kell, szanaszét folyt a likvid. Kitakarítottam, ahogy tőlem telt és működik is! Először 13watt-nál (annyi az ideális nekem) 3.97 volt-ot írt ki a digitális kijelző, utána még azért még egyszer áttöröltem és 13watt-nál felment 4 volt-ra. Mivel halvány fogalmam sincs, hogy a félretöltés előtt mennyi volt az érték, kérdezem, hogy 13w-4v az okés ? Olvasgatom a fórumokat és amik ott le vannak az nekem akár japánul is lehet ! Ezen felújítható kazán van amit majd huzaloznom kell, viszont olyan szinten nem értek hozzá, hogy még a gitárom kábeljeit is képtelen vagyok megforrasztani. Nehéz ezt megtanulni ? Semmi esetre sem akarnék még egyszer rendes cigit szívni mert ez nagyon bejött ! Bocsánat a hosszú és nem tudom mennyire értelmetlen bejegyzésért ! Ha valaki megtisztelne válasszal nagyon kérem úgy tegye már mintha totál hozzá nem értőnek tenné !

Ja és most néztem, az ellenállás a kijelzőn : 1.23 ohm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 02:17 

Koszonet! Azt hiszem a vapemate liquidet ki is probalom.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 01:21 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

A jenki levesekben nem bízom. Kicsit sem. A V2 azért tutira AP és DA mentes, mert kínai aromából van :D

Decadent, az oké. Plusz:
Mysticjuice.co.uk (most 30% OFF)
royalvapor.co.uk
Vapemate.co.uk
Vampirevape.co.uk

Ezeknek tutira van papírja.

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.19. 00:29 

Konkretan Blackiex-hez lenne egy ujabb kerdesem ha lehet. (Elnezest, hogy farasztalak!)

Szoval a kerdes az lenne, hogy itt UK-ban ismersz-e olyan megbizhato markat amik AP es Dyacetil free liquideket keszitenek? En szemely szerint ezeket talaltam:

Charlies Chalk dust (drama swirl)
Liquid State
Liquid Nation
Decadent Vapours (uk made)
Twleve monkeys
Cuttwood (mega melons)
Avant Garde eliquid (UK made) az oldal szerint dyacetil mentes de AP-t nem emliti.
V2 Platinum eliquid (allitolag ez ultra megbizhato)

Tudsz roluk esetleg biztosabbat?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.18. 21:30 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Trancer:
nem, nem jól tudod, ez egy igen népszerű féligazság. Azért csak fél, mert az előre gyártott porlasztófejjel üzemelő tankok esetén a nagy gőzű típusok valóban 0.3 meg 0.5 ohmokkal készülnek, de a titkuk nem az alacsony ellenállás, hanem a sok levegő és a magas teljesítmény. Egy Nautilusból a büdös életben nem csinálsz gőzgépet, Triton mini fejjel sem, mert kicsi a porlasztó és kicsi benne a fűtőszál.

Ha ennél a tanknál akarsz maradni, akkor is az 1.8-as Triton Mini fejet javaslom, mert a clapton huzalnak van némi extra fűtőfelülete, attól ízesebb. És épp emiatt több gőzt is tud csinálni, de nem jelentősen. A nagy gőzhöz egy olyan porlasztó kell, mint a Triton (nem a mini, a nagy!), aminek a porlasztófeje háromszor akkora és nem is úgy kell szívni, mint a cigarettát, hanem mint a vízipipát. Attól lesz sok gőz, hogy a tüdődet szívod tele, nem csak a szádat.

https://goo.gl/EnoKfE
(egyesével senki nem árulja)

Drazener:
ugyanazzal, amivel DL-re is alkalmas. 2.5-ös a levegőjárata, szűk DL, de MTL-re is jó, ha alul kicsit elzárod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.18. 21:23 

Rendelkezesre all olyan patron ami M2L ra is alkalmas lenne a GS air 2?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 36 / 46   [ 1354 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 46  Következő  | Le