Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 185  Következő  | Le Oldal: 129 / 185   [ 5544 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 18:33 

Tehát ha jó értelmezem az egészet akkor a kerámia betét a porlasztóban van 2-3 hét használat után lecserélem viszont csak ugyan olyanra tudom ami kerámia betétes. Ha nem kerámia betéteset akarok akkor kell vennem új Tankot amihez kompatibilis a másik fajta porlasztó?

Másik:

arra már rá jöttem hogy a DL= szájból tüdőbe ehhez a magasabb ohm-os porlasztók a jók? vagy mi alapján van meghatározva?

a 0.5,0.6 ohm például mire való?

bocs ha értetlen vagyok de valahogy próbálok okosodni ::)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 18:26 

Hát ismerve az embereket ha azt mondják nekik pl: max 3 hétig használd hiába jó akkor is lesznek olyanok akik több hétig fogják használni.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 18:20 

Ennek a kerámiának fel kell szívni a likvidet, majd párologtatni - ezért szivacsszerű.
A helyzet nem olyan súlyos, a vélemények megoszlanak.
A Vaporesso gyártja a legjobb effajta porlasztó fejeket; kívülről egy vékony vatta réteg van, ami gátolja, hogy a likvidbe jusson az esetleges törmelék, maga a cCell felépítése egyedi. Azt állítják a jövőben belülről is szigetelni fogják (lehet, hogy már így gyártják - nem láttam még az újakat), vékony polyfill, vagy vatta réteggel.

A kerámia fejeknél a gond, hogy sokáig tartanak :-) Tegyük fel, hogy így juthatunk el odáig, hogy leválhatnak szemcsék.
Szerintem ha kettő, maximum három hétig használjuk, nem lehet baj ;-) Ki kell bírni egyszerűen, hogy még jó, de megválunk tőle.(*kérdés, hogy megéri -e így?) Hosszabb távon (évekig) pedig úgysem használja senki, a *kérdés miatt, az ára miatt, alacsony ellenállás + nagyobb teljesítmény, a megoszló vélemények miatt, nem felújítható, ott a vattás és a többi klasszikus alternatíva, etc etc

@B Dávid,
A Guardian tank atomizer olyan fejekkel működik, melyek nem kompatibilisek egyik másikkal sem, ezek beszerzése nem lesz könnyű, sem olcsó..
Ha maradni szeretnél ennél a gyártónál:
" … Vaporesso Target/Target Mini, Vaporesso Gemini tank, Vaporesso Orc tank,… Ezek lennének a jó választások, a porlasztó fejek kompatibilisek az Eleaf EC sorozattal (több modell mindkét stílusra, rba!), Aspire Atlantis / Triton fejekkel ( szintén sokféle, minden változatban, rba!), és még tucatnyi gyártóval. Az egyik legelterjedtebb "
http://vapingunderground.com/threads/as ... ts.110143/

Sony Xperia ZR

A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyiva 2017.05.11. 18:38-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:47 
Nikko

Ezt TELJESEN kizártnak tarom! Logikus következtetés. Az utcai versenyautókban a teljesítmény bombasztikus növelésére nitrót használnak. Ez dinitrogén-oxid. Azért nem lehet tiszta oxigént alkalmazni, mert annak a használatánál olyan heves az égés, hogy a legedzettebb acél is úgy ég el, mint a csillagszóró. A japánok azonban megalkották, pusztán tesztelési céllal a kerámia bevonatú robbanómotort, ami ellenáll a tiszta oxigén használatakor fellépő hatalmas hőmérsékletnek! Ha jól emlékszem ez uszkve 1200 fok körül van! Nem véletlenül használtak régebben kerámia szigetelőket a magas feszültségű távkábelek szigetelőjeként,mert az esetleges ív kialakulásakor keletkező hatalmas hőt is kiállják szerkezeti károsodás nélkül. Épületvillamossági szerelő az egyik szakmám és annó végeztünk ilyen kísérletet, hogy kerámia darabot szúrólángon fehérre izzítottunk és utána jeges vízbe dobtuk! Egy hajszálrepedés nem sok,annyi sem keletkezett rajta! Így TELJESEN kizártnak tartom, hogy egy fűtőszál keltette max 280 foktól, ami egy elektromos cigarettában keletkezik, hogy bármilyen károsodás keletkezzen rajta, akár 5-10 év folyamatos melegedés-lehűlési ciklusból eredően! Ha igen, akkor az a "kerámia" betét k.rvára messze van a kerámiától!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:43 

Ha jól rémlik, az Innokin közölt mikroszkópos​ képeket, amin látszik, hogy hogyan válnak le részecskék a kerámia porlasztóról.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:38 

A nagy hőingadozás miatt porlik és az a por a gond.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:36 
Vaper Egyesületi tag

A hőINGADOZÁS miatt kialakuló feszültségtől, nem a magas hőfoktól.Azt annyira nem szereti, mikrorepedések jelennek meg benne.

Magyar konyha - Magyar pálinka - Magyar gőz

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:33 
Nikko

Akkor homályosíts fel engem is! Mitől válna a kerámia porózussá, ami egyébként lazán elviseli az ezer celsius fokot is?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:29 

A kerámia miatt mert porózussá válik, hő és a likvid miatt és aszt szívod be a tüdődbe.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:27 

Gyiva írta:
@B Dávid
Biztos a komplettet nézted.
Az atomizer a hengeres porlasztó rész, ami a modra van tekerve, amiben a likvid van, pára jön ki gombnyomásra, drip tip -en (szipkán) szívva :D
Ebben az esetben Guardian cCell tank, ami kezdőknek egy NEM ajánlott atomizer; kerámia, rozsdamentes acél(SS), sub-ohm, direkt tüdőre való szívás(vízipipa jellegű) - ezeket sajnos kerülnöd kell, még ha jól is hangzik, nagyon jól néz ki az egész ;-)
Igaz van hozzá 1.4 Ohm -os porlasztó szájból tüdőre, de nem szerencsés, és ha jól emlékszem, nem adnak hozzá, külön kellene megvenni.
Ráadásul ezek a fejek nem kompatibilisek egyik másikkal sem..
Tehát ha még nem késő ne rendelj kit -et!
Magát a modot vegyed meg nyugodtan.
A továbbiakban pedig kérdezz bátran minket milyen atomizert ajánljunk az igényeid alapján. :-)
Ps: Vaporesso Target/Target Mini, Vaporesso Gemini tank, Vaporesso Orc tank,… Ezek lennének a jó választások, a porlasztó fejek kompatibilisek az Eleaf EC sorozattal (több modell mindkét stílusra, rba!), Aspire Atlantis / Triton fejekkel ( szintén sokféle, minden változatban, rba!), és még tucatnyi gyártóval. :-) Az egyik legelterjedtebb
Sony Xperia ZR

Akkor mikor írtad már megrendeltem a Kit-et.
Ki tudnád fejteni hogy miért kerülendők ezek a kerámiás porlasztók? Nem nagyon vagyok képben,viszont vizipipázni szoktam nem ritkán :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:23 
Nikko

gyemantt írta:
Vatta huzal kellett neki (ha már mi a DM ben veszünk vattát és tampont, fordítva is mehet) ;D

Ez eszembe sem jutott! :D ;D :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:22 
Vaper Egyesületi tag

Válasz Füstölgőben.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:22 

Vatta huzal kellett neki (ha már mi a DM ben veszünk vattát és tampont, fordítva is mehet) ;D

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 17:17 
Nikko

Lajkoo89 írta:
Tudom hogy veszélyes, ugy tettem ahogy mondtátok!

Nagyon jól tetted! Ez nem képzelgés, vak lárma, hanem nagyon is valós kockázati tényező! ;)

Tudjátok, mindig tanul az ember. Sokszor azt hisszük, láttuk a legalját, láttunk mindent. Soha életemben nem láttam olyan ecigi szaküzletet, ahol a vásárlók és/vagy az eladók nem használták volna a készüléküket. Ma elmentem a kedvenc pécsi üzletembe és vártam a soromat. Eleinte sokan voltunk, mindenki pöfékelt. Az ajtó végig nyitva volt. Mire sorra kerültem, már csak én és két fiatal srác maradt az üzletben. Az egyiknél egy ilyen kis fallikus kezdő izé volt, az aio-nál picit nagyobb és rohadtul nem szívott szélsőséges illatú levest, valamint az én iStick 200 + Joyetech Ornate-emhez képes épphogy csak kis pamacsokat fújt. Én akkor már sorra kerültem, így nem pöfékeltem, tehát az én gőzöm már nem játszott az esetben. Belibbent egy ilyen kikent-kifent újgazdag úri ..csa. Rögtön megszólította a srácokat, hogy "Ne haragudjatok, de kimennétek, mert nagyon büdös az az "izé!"...hát öcsém nem kaptam szikrát!!! Elismétlem, a srác likvidje szinte detektálhatatlan illatú volt, de a felhője is inkább apró pamacs volt! Nos arra rohadtul kiváncsi lennék, hogy egy ilyen beteg tyúk, akinek büdös az az "izé", mi a jó büdös f.szt akar egy elektromos cigaretta szaküzletben?! ...talán krumplit? Mert likvidet azt biztosan nem! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 09:00 

Megoldódott, meghalt mindkét akksi :( Vettem újat így most műxik :)

Nemesis Mecha, Magma RBA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 05:16 

Tudom hogy veszélyes, ugy tettem ahogy mondtátok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 04:45 
Nikko

balojazz: Rendben,megbeszéltük.A rendelés terén meg van kötve a kezem,azért választottam a liqudhall-t, mert ők szállítanak utánvéttel. Jelenleg nem tudok ugyanis kártyával vásárolni. Még így is sokkal olcsóbb nekem a havi 3féle ízből összesen ~400ml likvidért a 5200ft+futár,mint a ~20ezer a töltött cigire. Valamint még jóval olcsóbb lesz, mivel egyrészt május 20 miatt, de amúgy is végcél a 0mg nic elérése. Akkor már tudok majd helyi üzletben is venni majd, sokkal olcsóbban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.11. 01:47 

Nikko77 írta:
Semmi probléma, bár a "régi motorosok körében ritka konstelláció"-ban éreztem némi degradálást, miszerint én újdonsült láma lennék a diy eliquid terén, de ezt mégiscsak cáfolnám az én esetemmel. Tehát adott a liquidhall-os rendelés(épp most várom a futárt)... Ahogy írtam én 4.5-6mg/ml nicosat használom max. 5%, de inkább kevesebb aromával. Eszerint 100ml alaplébe(70-30 vg-pg készen veszem) nagyjából 4ml aromát teszek. Náluk a 100ml 6mg-os 1090ft az 5ml-es aroma már van náluk 590-ért, tehát ebből a 4ml az 472ft! Tehát az én esetemben nem az aroma a drágább, hanem az alaplé. Ennyi a sztori, nem írtam baromságot, hanem egyszerűen a saját, több éves, bevált szokásomat prezentáltam és eszerint az alaplé a legdrágább része az elkészített levesnek!(ha pedig a beszélgetésünkben említett magasabb nikotintartalmú mtl használatú alapléről beszélünk, az még drágább, a 18mg/ml-esből 100ml már 2290ft, amihez én ugyanúgy 472ft-ért kevernék 4ml aromát) ;)

Én azt írtam, hogy "Sok variáció van persze, de aki 3%-on aromázik, az is a leves költségeinek 30%-át aromára költi [...] Summa summarum a leves költségének kb. LEGDRÁGÁBB alkotóeleme az aroma. Ha mégsem, akkor nagyon drágán vetted a nikotint, nagyon sokat teszel bele, és nagyon hígan aromázol [...]."

És mit ad isten, pont ez a helyzet. Nálad a 6 mg/ml töménységű 100 ml alaplé 1090 Ft. Nálam az ugyanilyen alaplé 330 Ft lenne. Szóval nagyon drágán veszed a nikotint: több mint háromszoros áron. És kicsit sokat teszel bele, hiszen az én 4 mg/ml-es alaplevem csak 250 Ft (kevesebb, mint a negyede a tiédnek). És hozzám képest hígan aromázol, hiszen csak a 2/3-át használod. És még így is a költségeid 30%-a aroma. Pont, ahogy mondtam.

A "régi motoros" kifejezésbe természetesen ne képzelj lenézést, hiszen egyrészt a regisztrációd idejéből tudtam, hogy te is az vagy, másrészt az újoncokkal kontrasztban is csak azt értem alatta, hogy ők még sok nikotint használnak (9-18 mg/ml), szemben a régen megtértek 2-6 mg/ml-ével, vagyis magas a nikotinköltségük a leves összköltségéhez képest.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 20:21 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

+1

...és legyen béke!

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 20:21 
Nikko

Lajkoo89: Tényleg vedd ezt NAGYON komolyan. A szerkezetileg sérült Li-ion és Li-polymer cellák nagyon instabilak lehetnek! Még akár használaton kívül a zsebedben, vagy éjszaka a szekrényeden pihenve is beindulhat a reakció. Azt javasolnám, hogy szabadulj meg tőle, ne tartsd a lakásban sem. Nem riogatni akarlak, de jobb az óvatosság.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 20:13 

okés

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 20:10 

@Lajkoo89
Köszönd meg az égieknek, hogy még nem robbant szét az akku. Tekerd körbe szigszalaggal (a + és - érintkezési pontot is) és helyezd bele egy elemgyűjtőbe.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 20:09 

köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 19:45 
Vaper Egyesületi tag

Nem, ezt ne használd, sérült akkut nem szabad használni, és ez bizony sérült erősen. Lehet, hogy működne, de biztos hogy nem éri meg kockáztatni magad, és a körülötted lévők épségét.

(Elnézést az előző stílusért...)

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 19:38 

Sziasztok! Leejtettem egy aksit, és észre se vettem hogy behorpadt de feltoltottem, majd amikor raktam volna a készulékbe, az istick kupakja kicsit megakadt rajta, szoval a talpára esett es kicsit megnyomódott. lefejtettem rola a foliát, de nem tudom eldonteni használhatom e még biztonsággal. ha tudtok segitsetek benne, csatolok képet! köszi!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 19:28 

Off @Nikko77: Hé... ne izélj már, csak mert rúgott rajtad egyet az élet ;) . A fene se bánt téged, max. vitatkozik a véleményeddel. Az én szándékaim felől akkor kezdj aggódni, ha brit főúri udvariassággal kezdek kommunikálni veled ;D . Igyál egy sört valami jóféle gőz mellé.
On

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 18:56 
Nikko

...törölve..hagyjuk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 18:44 

Ez a nap az ördögé...

http://68.media.tumblr.com/b97e470203a1 ... o1_250.gif az erő legyen veled :) Én csak azt mondom ne általánosítsd nem mindenk kötekszik veled, az az egyért meg a többit elhagyni az se jó megoldás.
Ha én voltam akkor bocs.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 18:27 
Nikko

Hagyjuk, nem érted! Bármikor írok neked választ bántó éllel, vagy anélkül, persze szándékosan. Ha ő nem szándékosan tette és te nem érzed benne, ezekkel nem tudok mit kezdeni, de attól még benne van! Ez a fórum nem erre való, de bármikor vállalom, hogy leírsz nekem valamit, mint választ, ami tényeket,tapasztalatokat taglal és hozzám szólsz vele! Én azt bármikor, csúnya szavak nélkül megfogalmazom neked 3 féle bántó éllel és nem bántó éllel! Fogd már fel, ha nem érzed benne a bántó élt, akkor hiába is magyarázom! És felesleges is lenne! NE AKARJ meggyőzni kérlek szépen, mert pont ebből alakul ki az a társalgás, amire te és esetleg más is azt mondja, hogy hagyjuk már! Felesleges ragozni! És ha tovább folytatjuk ezt, akkor tényleg kilépek innen a....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 18:17 
Vaper Egyesületi tag

Nikko basszus..vedd már le az "utáljákittapofám" szemüveget, mert amiatt lástsz bele mindenbe személyes támadást, ott is ahol nincs ;) Túlreagálod a dolgokat...

Vissza a tetejére
 Online Profil  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 129 / 185   [ 5544 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 185  Következő  | Le