Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 132  Következő  | Le Oldal: 114 / 132   [ 3935 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 13:23 

ezt lehet logikusan nézni. a FT miért küldene neked ajándékba valamit (főleg ha fizettél érte). szerintem ez a megközelítés elhasal. a vámkezelési papíron írják, hogy csatolni kell az áruért fizetett tranzakció (paypall, banki utalás, kártyás vásárlás) tényét igazoló akármit (nekem azt mondták, hogy egy print screen is elég, ami ezt mutatja). az viszont még jó hír, hogy (egyelőre) még csak a likvid rendelést tartják törvénybe ütközőnek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 13:22 
Vaper Egyesületi tag

Hol,hogyan jártál utána, egészen pontosan?

Magyar konyha - Magyar pálinka - Magyar gőz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 13:09 

Köszönöm a választ!
Közben utánajártam kicsit és a NAV szerint jelenleg csak a liquid rendelése ütközik törvénybe, az ecigi nem, így megpróbálkozok a vámkezelési nyilatkozattal.
A posta szerint a "Postai vámkezelés"-t kell választani és ennek a 2500 Ft-os díját csak akkor számítják fel ha a csomag vámkezelés alá fog esni.
Már csak annyi nem tiszta számomra, hogy a vámkezelési nyilatkozatban fel kell tüntetni az árat vagy nem, ha az "Ajándék küldemény"-t választom, hisz a a FT elvileg így adja fel - "FastTech marks packages as gifts with low values".
Vagy a "Rendelt küldemény"-t kell választani, és meg kell adni az árat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 12:37 

@mord025: Off Válasz az e-cigi helyzetben On

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 12:09 

igen remek összefoglaló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 10:41 
Vaper Egyesületi tag

Elméletileg nem lehet.
Az hogy eddig (és elképzelhető, hogy néha ezután is átcsúszik) csak a mázlinak volt köszönhető.
Soha nem tartottam túl szerencsésnek :( , hogy néha, itt a fórumon is, el-el lett dicsekedve, szinte ragszámmal, hogy milyen süti, minden simán átjött, stb…
Az hogy az állam átb@szása megkerülése, nálunk egy szocializálódási evolúciós folyamatként létrejött össznépi társasjáték, csak az érme egyik oldala… tudomásul kellene venni, hogy a „szervek”-nél sem csak sültkrumplik üldögélnek. ::)
Tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy mit, mennyiért és honnan rendelhetünk, és ha hangosan kérkedik a polgártárs, esetlegesen önszorgalomból is elkezdhetnek vizsgálódni.
Nagyapám mondogatta, hogy „csak a bolond ember dicsekszik a f@szával” 8)

Konkrétabban a te szituációd.
Az hogy SMS-t is kaptál, bizony azt jelenti, hogy beazonosítottak, mint a csomag címzettjét.
A variáció: Nem teszel semmit, buktad a pénzt, mert a csomagot nem fogod megkapni, jó esetben (ha csak el nem tűnik) visszaküldik a feladónak és ott próbálkozhatsz valamiféle kártérítéssel

B variáció: Elkezded végigjárni a hivatalos utat.

Felveszed a kapcsolatot velük, becsületesen kitöltöd a nyilatkozatot, megnevezéssel, árral stb. és vársz. Vagy elfogadják és forgalomba helyezhető (az illetékek megfizetése után) és annak örülsz, vagy jön egy válaszlevél, hogy ez bizony Mo.-n nem helyezhető forgalomba.
Válaszleveledben szánod-bánod, te erről nem tudtál ( „a törvény nem ismerete nem mentesít…”) és kéred, hogy a csomagot küldjék vissza a rajta megtalálható visszáru címre … a FT küldeményeken van ilyen.
Nézed a trackinget, és amikor visszaért a FT-hez nyitsz egy ticket-t, kéred hogy adják vissza a pénzt.
Eddig, még mindig lehetett velük alkudozni, hogy a postaköltség levonása után (kb.8-9 USD) a maradékot visszautalták, de ha tömegesen mennek majd vissza a csomagok Mo-ról (ez is benne van a pakliban) vastagabb betűvel fogják írni a szerződési feltételek közé, hogy

Az eladó nem vállalja a felelősséget, abban az esetben, ha az ön hazájának (..Magyarország halszagú..) vámtörvényei miatt a kézbesítés nem lehetséges.

Ez most is ott van, tessenek elolvasni! [look] (vagy forradalmat csinálni)

KépKép
Aki érti a viccet az mindent tud, aki nem, az mindenre képes
A humor az ember szkafanderje a Földön

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.30. 08:20 

Sziasztok! A FT-ről rendeltem egy Joyetech eVic VTwo Mini-t ($48.15), és "Held by custom" állapotba került. Kaptam SMS-t is, hogy csomagom érkezett, további információ posta.hu/vam. Úgy értelmeztem a posta oldalán, hogy a " Magánszemély Vámkezelési nyilatkozat"-ot kellene kitöltenem, majd email-ben elküldeni a postának. Lehet jelenleg Magyarországra ecigit törvényesen rendelni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 15:31 

Bodoradi írta:
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy fasttechről rendeltem 2 eleaf ijust2 szettet eddig szépen haladt a csomag,azonban most azt irja hogy "Held by Custom"...mi a véleményetek?megkapom azt a csomagot vagy most már ne is varjam?

Sokszor van ilyen állapotjelzés. Én még soha nem léptem át a vám - és áfa határt, mégis volt ilyen "Held by custom", kb. egy hétig szokott tartani, és aztán rendesen megjön a cucc.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 15:14 

Az utóbbi idők történései (reklámadó, nemzethy konzultáció (terelés)... stb, nomeg ez a vámb@aszakodás) miatt élek a gyanúperrel, hogy mégsem akkora a stabilitás, mint ahogy a diadaljelentések festik. Ha még a várható üza. jövedéki csökkentését is jegelnék egy - máról holnapra - jól irányzott tv. módosítással... ;D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 15:09 

Mondjuk nem mod jön ráadásul, csak apróságok. Ha már ezzel gond lesz akkor úgy nézki befellegzett a f@sztékiás rendeléseknek. Na mindegy, nemsokára okosabbak leszünk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 15:05 
Vaper Egyesületi tag

Ezt szerintem száz kíváncsi öregasszony sem tudná megmondani, ;D és ez egy olyan dolog, amit az ember nem szívesen firtat a szerveknél.
Én ráhagynám, oszt vagy lesz valahogy vagy nem…

Legrosszabb, de ez a legrosszabb eset, az FT-n levonják a postaköltséget(ha már megjárta Mo.-t) és a maradékot visszautalják

KépKép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 15:01 

valami sz@rkavarás van a háttérben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 14:58 

Na fallikus elektromos cigaretta, én meg pont most felejtettem el rányomni még ráadásul a "Request discret shipping"-re. :D Két napja csücsül itthon a csomag, egyelőre held by custom nekem nem jelent meg, lehet hogy visszaküldték automatikusan? :S

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 14:53 
Vaper Egyesületi tag

Elképzelhető ::) hogy az SG post egy kicsit jobban odafigyelhet a dolgokra, vagy kaphattak a Mo.kir. postától valamiféle sorvezetőt, mert 10 napja ez a ticket jött az FT-n:

„We got the feedback from the shipping agency that your package failed to pass the security checking and it will be returned to us.
E-cig shipping via Singapore Post is taking a high risk on custom issue.
Considering it takes time to get the package finally back to us, we will directly cancel the order and issue the refund back to your original payment gateway in 48 hours to avoid a further trouble to you. Please check with your order status and your account then.
If you still want those items, you may make a new order and choose another shipping way.
We apologize for the inconvenience caused.”

Természetesen „átaludtam” a történetet, sárkánylátogatáson anyósomnál voltunk azokban a napokban (olyankor nincs net, csak a természet horgászat ;D ) és mire reagáltam volna a dolgokra, ismét feladták, ismét SG post-al, és ismét 8 napja el sem indult a küldő országból, csak átvéve. :-X

Más… egy átlagos nap egy kínai postán 8)

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

KépKép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 14:32 

Nekem is sztenderd a "held by custom", de egyelőre minden megjött külön fizetés nélkül. Volt ami egy napot töltött ott, de olyan is, ami 3 hetet.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 14:05 

Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy Singpostnál szokott ez lenni. Nekem szinte minden singpostos csomagomnál volt ilyen, értéktől függetlenül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 13:53 

Nem akarok vitatkozni és legyen igazad, de időközben megjött még egy dolog az FT-ről, amit két héttel később vettem, nem ment 22 eur fölé és nem volt a track történetben a "held by costum"

szerk. szerintem valami módosult, mert a simán megjövő csomag is szingposztos volt...szigorítanak. olyasmi lehet, hogy addig csak formailag jegyezték a történetbe a vámon tartás tényét, most meg ami nekik értékgyanús azt már ténylegesen ott is fogják (aztán vagy vámolnak vagy nem)
van egy bőven vámköteles cuccom más műfajban, más helyről, más szállítóval. kíváncsi leszek azzal mi lesz.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára M_bela 2017.03.29. 14:09-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 13:23 

A Held by custom egyáltalán nem jelenti automatikusan azt, hogy fizetni kell. Imádkozz, még átcsúszhat. Szinte 95% ban megjelenik ez a státusz a nyomkövetésben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 13:11 

bocs. vám csk DLacx írt értékhatárnál. (az áfa a fájós)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 13:01 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

A vam par szazalek. Afa plusz eljarasi dij (ami tobbezer Ft onmagaban) a komoly.

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:55 

@Bodoradi: Ezt meg kellett volna bontani kettő rendelésre. Nagyságrenddel!!! több esélyed lett volna, hogy megúszod.
Nem a vám a fájó (ami amúgy is csak 150 Eur fölött jön), hanem a 27% Áfa.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:41 

nem lehet kiszámítani a dolgot. az érdeklődésemre azt mondta az olk ügyintézője, hogy a nav éppen rá van kattanva a távol-keleti cuccokra. majd lekattannak róla egyszer. (vagy nem). azt pontosan nem tudom mennyit kell fizetned, de legrosszabb esetben vám+a megvámolt brutto érték után 27% áfa+vámközreműködési vagy mi a fallikus elektromos cigaretta díj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:39 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

27% + eljarasi dij

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:38 

Hát sajnos 24dodó körül volt db-ja...szóval ha külön külön rendeltem volna akkor is túllépem a vámértéket...hát ez szo.ó....akkor kb 25%plusszra számoljak kb ugye?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:28 

akkor valszeg vámeljárás alá vették. (22 euro-ig vámmentes a küldemény) de fognak papírt küldeni, amihez majd mellékelni kell pár dolgot, ki kell választanod, hogy hogyan vámolják stb. nekem 0,3 euro centtel lépte túl a vámmentes határt (a vásárlás napjának deviza árfolyamán, jelenlegi árfolyamon át sem lépi) és 3 hete baszakodnak vele.
tanulság: vásárláskor ha lehet, akkor tartani kell a 22 euro-s határt. ha lehetséges, akkor szét kell szedni ilyen érték alá eső kisebb csomagokra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 12:19 

50dollár körül asszem 15000ft

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 11:48 

mennyit fizettél érte? (mármint amikor vásároltál)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 11:45 

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy fasttechről rendeltem 2 eleaf ijust2 szettet eddig szépen haladt a csomag,azonban most azt irja hogy "Held by Custom"...mi a véleményetek?megkapom azt a csomagot vagy most már ne is varjam?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 08:29 
Vaper Egyesületi tag

itt?

Kép
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.29. 08:24 

Sziasztok!

Kérlek benneteket, hogy mondjatok nekem olyan megbízható EU. shop-ot, ahol tudnék vásárolni LOST VAPE SKAR modot.

Köszönöm

Lost Vape Skar, VaporFlask Stout, SXmini, Wismec Reuleaux
Qzi next
Dvarw RTA, Kayfun v5 replika, Bachelor, Squape-r, Taifun Gt2 replika, Kayfun Lite+, Kayfun v4 replika, UD Zephirus

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 114 / 132   [ 3935 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 132  Következő  | Le