Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 150  Következő  | Le Oldal: 112 / 150   [ 4480 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:53 
Nikko

Na asszem hanyagolni fogom az Ornate-ben a triple coil kazánt. Próbából beletettem a single coil betétet. Egyből nem forrósodik, gyönyörűen muzsikál 85 Watton a triple coil 130 Watt igényével ellentétben és a gőze is combosabb. Valamint olcsóbb is lesz, mert ennek az oldalán csak sima furatok vannak, míg a triple coil oldalán négyszögletes likvidnyílások, amik mérete egy elforgatható fémpalásttal változtatható. Visszatérve még az előbbi kérdésemre, az Efest SODA 2 ágyas töltőben 1Amperes álláson töltöm az aksikat és nem az 500mA-esen, ez nem gond? LG HE4 18650 3.7V 2500mAh LGDBHE41865 Li-ion ipari cellákról van szó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:51 
Kertész

Nem írtad, hogy milyen porlasztó az áldozat. A kiégetettet ne dobd ki, mert ha szét lehet szedni, akkor újra lehet húzni vattával. Később, vagy akár most is érdemes próbálkozni. Csak az üvegszálas tekerést lehet kiégetni! Porlasztóbetétet pedig több helyről tudsz szerezni, nem hiszem, hogy gondot okoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:43 

Köszönöm a gyors választ. Milyet érdemes amúgy venni ami minőségben is jó? Kaptam mellé egy cserét csak ha valami baj van akkor legyen csere.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:39 
Kertész

Vattás kazán-betétet égettél ki! Csere!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:35 

Sziasztok. Isitck Pico 75-os ecigim van. És Egy videó szerint A kazánt kiégetni. Úgy, hogy lássam a huzalt . Azóta égett ízt érzek. Ne haragudjatok a tudatlanságom miatt. 2 hete tértem át az elektromos cigire. 30-80w w az van ráírva. Tényleg bocsi:D
Köszönöm előre a türelmeteket, válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 15:29 
Shadow of Lordran

Erről a szörnyűségről hallottatok már valamit? Szerintem qrvajól néz ki :D

http://www.gearbest.com/electronic-ciga ... 38291.html

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 14:15 

Sziasztok! Tudtok nekem javasolni hasonló kazánt a smok micro gdc helyett a nautiluson kívűl?Fontos,hogy szájból tüdőre használható legyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 12:13 
Kertész

jaguar252! Első körben azt javaslom, hogy csak a pozitív középérintkezőt piszkáld föl, mert lehet, hogy csak arról esett le a forrasztás. Amennyiben igazam van, abban az esetben nem kell széthúzni az akkumulátort, csak visszaforrasztod a drótot, és visszanyomod a középérintkezőt, , és ennyi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 11:36 
Nikko

Freecee: Nos akkor mondom. Hasonló vagyok én is hozzád, napi 2 dobozos, töltött-erős cigis voltam(időnként napi 2 doboz szivarka). A gyümölcsös-édes likvidek émelyítenek, fejfájást, savtúltengést okoznak. iStick pico és a melo 3 kedvemre való, nekem ugyan csak iStick 40W TC-m és melo 2-őm, meg iJust2-őm volt, de ez nagyjából egy kategória. Szerintem a 12mg-os lönyi ezekhez baromi erős, nem javasolnám! Sokkal inkább a 6mg-osat, inkább szívj több normális mennyiségű nikotint tüdőre, mint kevesebb kerítésbontó lórugást. Az ízek terén a leírásodból kiindulva, nagyjából hasonló ízlésünk lehet, miszerint a gyümölcsös, vagy édes ízek émelyítenek. Javaslom neked az 555 Gold és amit szerintem te is imádni fogsz, a Tobacco Symphony kipróbálását. Javaslom neked a Liquidhall-t, szerintem az egyik legjobb oldal. A rba fejhez próbáld ki a 0.3-0.32-es SS huzalt VW módban, véleményem szerint nagyságrendekkel jobb élményt nyújt, mint bármilyen kanthal huzalos tekerés! Valamint bár nem atomfizika a keverés, liquidhall-ék leveszik a válladról az arányszámolás terhét, náluk a kiválasztott nikotin erősségű és kiválasztott VG-PG arányú alaplevet kapod, amihez már csak az aromát kell hozzálocsolnod(én speciel az 50-50 VG-PG arány helyett ajánlanám neked a több gőzzel rendelkező 70-30% VG-PG arányú levest). A melo 3 esetén neked az 5% aroma arányt javasolnám, de minimum 3.5%, maximum 6% arányt. Ezt a két levest szerintem feltétlen próbáld ki!
Inawera 555 Gold:
http://liquidhall.com/diy_eliquid/flavours/Inaweraaroma5ml/e--flavour-555-gold-by-inawera

és Inawera Tobacco Symphony:
http://liquidhall.com/diy_eliquid/flavours/Inaweraaroma5ml/e--flavour-tobacco-tobacco-symphony

Mindkettő nagyon kellemes fűszeres dohányíz(enyhe, nem kaparós), enyhe mogyorós beütéssel.
Bármi segítség/tanács kell, ne habozz! Ezért(is) vagyunk itt! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 11:35 
Vaper Egyesületi tag

Ego buhera: https://www.youtube.com/watch?v=SYPhTY4cQ0o

Aromák, ízek: eliquid topic http://ecigiforum.com/viewtopic.php?f=92&t=623

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zödfülű 2017.04.23. 11:37-kor.

Magyar konyha - Magyar pálinka - Magyar gőz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 11:22 

simonattila1234 írta:
Akkor csinál ilyet az akku, ha elengedi a forrasztás. Lehet, hogy ez a gond, és vissza kell csak forrasztani a drótot a készülék érintkezőjéhez. Én már találkoztam ilyen problémával(sikeresen megoldottam).

Köszi, utánajárok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 11:18 

Sziasztok!
Új vagyok itt és csak három napja e-cigizem, szóval nagyon zöldek a füleim.
Néhány mondatban bemutatkoznék és utána a segítségeteket, tanácsotokat kérném.

Masszív dohányosként (napi két doboz cigi) próbálok áttérni az e-cigire. Sok videót megnéztem a témában, sokat olvasgattam és csak utána vágtam bele a vásárlásba. Kihagytam a 10 000 ft körüli belépő szintet és egy iStick Pico Kit-et rendeltem. Szeretném magam keverni a levest, kipróbálni a kazán felújítást is, így vásároltam 50PG-50VG-12nic alapot meg a Melo 3-hoz egy RBA kazánt. Hasra csapva az alapléhez berendeltem egy aromát is (Capella - Middle tobbacco) ami nem vállt be (nem lepett meg, csak hát valamivel ki kellet próbálni). Túl édeskés, émelyítő, pacsulis és ezen nem fog segíteni sem az érlelés, sem a kevesebb aroma.

És itt jön a kérdés:
Ti milyen alap-aromát használtok ami napi használatban, hosszabb távon is bevált?

Elsősorban a Vape42 kínálatára alapoznék és valami kellemes, nem túl agresszív háttér ízre gondoltam. Nem mentolosra vagy édeskés cuccra, inkább valami szerethető kesernyés, kávés, talán savanykás ízvilágra. Persze minden ötletre, tapasztalatra nyitott vagyok.
A lényeg az, hogy az aroma napi szinten, rendszeres használatban is megállja a helyét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 10:58 
Nikko

gyemantt: Ilyesmire gondoltam én is. A 130Watt olyan teljesítmény, hogy evidens, hogy annak tetemes része hőveszteségként jelentkezik. Nyílván van hőtermelése is az elektronikának,mert 27 Amper azért nem kevés, de vélhetőleg a készülék melegségének egy része a tankból elvezetett hőből származik. A Bellusom ritkán szokott meleg lenni. Még akkor sem közelítette meg ezt a hőmérsékletet, amikor 0.09 Ohm-on 45W Ni TC módban, vagy 0.45 Ohm SS duál coil-al mentem 42-45 Watton. Az Ornate-hez a triple coil mellé adtak egy single coil kazánt is és nem is tudnék beszerezni triple coil-t, ahol körül néztem, senki nem tartja, sőt még a single coil-ból is csak a 0.25 Ohmosat tartják. Úgyhogy szerintem ki is kapom ezt a triple coil-t és a singlével megyek tovább.
(Az Evic VT az 5000mAh-ás aksival 60Watton pedig annyira túl van méretezve szerintem, hogy a készülék szinte soha nem melegszik nekem, legalábbis elhanyagolható mértékben)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 10:34 

Nikko77: én ilyen nagy w igényű kazánt nem használok, de nekem is meleg a tank (gondolom nem a mod-ról van szó mert akkor nagy a probléma) azt el lehet gondolni, hogy bent az a 110-130w igencsak nagy (nem neked). A melegedés annak következménye, hogy bent kb 200 c fok van és ez nem csak gőzben mutatkozik hanem a hő a tankra is és a benne lévő likviden is megmutatkozik. És a veszteségek is számba jöhetnek.
Szerintem nem gond, de jelzem én még a subtank, Dvarw E DL használatkor se mentem fel max 30 w ra a Bellus ott már igaz a 40 w környéke volt, de melegnek mondható volt a kazán. MTL-ban meg 10-14w közt mozgok és ott is van melegedés.

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 10:00 

Dwarv RTA-m van. Más lötyik is vannak, de ez a projet lenny lenne az ami "aztakurv@kérekmég" élményt/ízt adja, pontosabban adta.
De a kevesebb aromásat megpróbálom még.
Mindenesetre köszönöm a tippeket ☺

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 09:39 
Nikko

Kerimonas: Csak egy ötlet volt, mert már másra nem tudok gondolni. Sőt, azt még ki is felejtettem, hogy én csak DL tankokat használok, ahol ugye kevesebb ízt érzel eleve(valaki hozta a tökéletes példát itt korábban, hogy az MTL tank olyan, hogy ízlelgeted-forgatod a szádban a csokit, a DL tank meg olyan, hogy egyből lenyeled a csokit) és nekem még így is tökéletesek az ízek még 3.75% aromával is! Valamint, ha jól emlékszem azt is írtad, hogy van Dvarw E tankod és azzal is ugyanez a helyzet, miközben bárki, aki kipróbálta ezt a tankot, egyöntetűen azt nyilatkozza róla, hogy íz orgia! Szóval ezeknek a fényében jött ez az ötlet. Persze ettől még lehet egy nagy blőd hülyeség, amit írtam. Passzolok! Én mindenképp megpróbálnék más gyártótól rendelni legalább aromát, aztán egyszer csak kibukik végre, hogy mi a kánya. De addig is ki kell próbálni mindent.
------------------------------------------------------
Lenne egy kérdésem olyanokhoz, akik használtak folyamatosan tfv4-8-at, vagy bármi más triple-quad coil cloud chaser tankot nagy wattokon. Új jövevény nálam egy iStick 200W TC egy Joyetech Ornate tankkal. Ez integrált cucc és jelenleg a hozzá adott 0.17 Ohmos triple coil(vertical) SS316L kazánt használom 110-130 Watt között(a weboldala szerint a triple coil betét 80-290Watt között, a single coil 60-180Watt közötti tartományban használható). A készülékben 3db LG LGDBHE41865 high drain cella van. Nos vélhetően a kb. 1 napos üzemidő normálisnak mondható, mert 130 Watton elvileg 27.6 Ampert csókol be a cucc. De az mennyire normális, hogy a tank külseje az átlag használat mellett igen fórró tud lenni(kellemetlen az érintése, kb. 60 fok lehet) és időnként a slukk után, ha kifújom a kazántérből a gőzt, egy rövid ideig van még minimális gőz képződés, gondolom a belsejének a hőmérsékletéből adódóan. De a készülék is ilyenkor tapintásra mondjuk 39-40 fok. És mégvalami. A cellák töltéséhez egy 2 ágyas Efest SODA töltőm van. Tehát 2 fordulóban tudom feltölteni az aksikat. Van a töltőn egy kapcsoló, hogy 500mA vagy 1A. Ugye nem gond ezeknek a celláknak, ha 1Amperes állásban töltöm? Így saccperkábé 3-3.5 óra a teljes feltöltési idő.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nikko77 2017.04.23. 10:06-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 07:37 

Én se MTL használattal kezdtem, DL volt. Ha Dvarw E van nektek egy szűkebb szipkát rakjatok rá

Vissza a tetejére
 Online Profil  

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 06:25 

Nikko77 írta:

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek! Nem lehetséges, hogy annyira túltolod az aromát, hogy azért nem érzed az ízt? Mondom mire gondolok: Az eper baromi illatos, de pl. egy kutyának, akinek ezerszer jobb a szaglása, egyes tézisek szerint büdös az eper. Mert túlvezérli a szaglás receptorait a tömény illat. Úgy értem, hogy a 14% aroma szerintem borzalmasan sok! A leg ínyencebb vaper, akivel találkoztam, 8%-ot használ. Egyesek szerint 3% is elég. Én úgy vélem, hogy max 5%, ennyit is szoktam használni, de néha ha lejjebb akarok menni a nikotinnal és natúr vg-vel higítok, akkor leesik az aroma arány 3.75%-ra és úgy is tökéletes, szinte nem is érezhető az ízcsökkenés. És mi van, ha te az átlagnál töményebb aromát használsz, az ízesítésből adódóan(pl. egy tömény vattacukor íz engem pl. lehet hogy már 2%-al is kikergetne(émelyítene) a világból!)...Vagy akkor másképp mondom. Az ócska mű üdítőkben, amikor túltolják a tömény édesítőszereket(az aszparthám pl. 600X intenzívebb a répacukornál), gyakran van az üdítőnek keserű utóíze.

Erre nem is gondoltam.Kipróbálom. Köszönöm ☺
Macskateszt megvolt semmi reakciót nem váltott ki belőle.
Bár a gyártó által megadott %-okkal játszottam, ami 50/50nél 10%, 100%VG alapba 20% (ebből a tisztaVG-sből most is van és ugyanezt érzem).

Gyemantt utolsó "hozzámszólásod"-ra reagálva. Párom MTL-ben szívja, én pedig dl-be, bár a dwarwnak köszönhetően mostmár inkább kezdek átszokni az MTL-re én is. Eddig azt hittem nem jó az nekem, majd próbaként a legkissebb szűkítővel a dwarval kitapasztaltam, hogy csak hülyén szívtam. (Igen megvolt a korrigálunk és slukkolunk többször is, de valahogy nem állt rá a szám)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.23. 01:35 
Kertész

Akkor csinál ilyet az akku, ha elengedi a forrasztás. Lehet, hogy ez a gond, és vissza kell csak forrasztani a drótot a készülék érintkezőjéhez. Én már találkoztam ilyen problémával(sikeresen megoldottam).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 23:44 

Kipróbáltam, nem működik sajnos... Van esetleg még ötletetek, vagy innentől új akksi? :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:28 
Vaper Egyesületi tag

https://youtu.be/XlnvgIZrh3M?t=26m24s

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 22:07 

simonattila1234 írta:
jaguar252! Nem lehet, hogy csak a készülék pozitív középérintkezőjét kell följebb piszkálni?

Gondolkoztam én is azon, hogy nem ér össze a két érintkező, viszont nem tudom, hogy hogy tudnam feljebb tolni, szóval aki tudja a megoldast, azt hallgatom! :)

Zöldfülu:

Igen, minden probléma nélkül megy a töltés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:26 
Vaper Egyesületi tag

Tölteni tudod?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:24 
Kertész

jaguar252! Nem lehet, hogy csak a készülék pozitív középérintkezőjét kell följebb piszkálni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:19 

koszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 21:02 

Sziasztok!
Tegnap lépett fel egy olyan probléma a készülékemnél, hogy az akkumulator bekapcsol, vilagit is, azonban egyaltalan nem porlaszt, hiaba szívom, semmi sem történik. A porlasztom kb egy hetes, probaltam masikkal is, szinten sikertelenul.
Mit tudok tenni ilyenkor?
Oxygain akkumulatorom van.

Köszönöm szépen a valaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:48 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Lajkoo: 32786, de célravezetőbb, ha az LSL funkciót bekapcsolod

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:38 
Nikko

eWro52 írta:
Amíg nem tudok keverni magamnak lekvárt, addig muszáj vennem egy 10 milis likvidet trafikból. Mik azok a márkák amik onnan elfogadhatóak?

Próbáld ki az 555-öt. Szerintem imádni fogod. A RY4-nél és az usa mix-nél kissé kevésbé édes, enyhe mogyorós beütéssel. Ha pedig majd nekiállsz a keverésnek, próbáld ki a Tobacco Simphony-t. Véleményem szerint az még az 555-nél is nagyságrendekkel jobb. Nem tudom készen árulják e, én innen rendelem:
http://liquidhall.com/diy_eliquid/flavours/Inaweraaroma5ml/e--flavour-tobacco-tobacco-symphony
(ez csak aroma)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:35 

az elfelejtettem irni hogy a picon arctic fox van

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.04.22. 20:29 
Nikko

Kerimonas írta:
A fűtőszálakat lekezelem vattázás előtt. A VapeisPassionből van az aroma, teljesen átlátszó, nem barnult semmit. A legelső amit vettem az isteni volt, a másodiktól kezdve már nem éreztem a különös ízt ami megfogott (az a nagyonédes valami) a harmadiknál szintén ugyanez van/volt.
kipróbáltam 50/50-be, 70/30 PG, 30/70VG ben is 10-20% közötti aromásításokkal 10 ml kiszerelésekben már az első adagnál. nekem a 65/35 VG jött be 14% aromával,meg is csináltam vagy 100-150 ml keverést, viszont nem stimmel. Ezeket is végigpróbálgattam már.
PG-VG alapom az azúr vegyszerboltból van (4-6os vonalán). Eddig nem volt semmi bajom vele.

Vampirevape már megrendelve, Bigmouth Toffee nem jön be ízre (szerintem köze nincs a tofifihez).
Nic pedig 100mg/ml eliqua, 2%-on...
1 hónapja ezzel küszködök, és most untam meg... :(

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek! Nem lehetséges, hogy annyira túltolod az aromát, hogy azért nem érzed az ízt? Mondom mire gondolok: Az eper baromi illatos, de pl. egy kutyának, akinek ezerszer jobb a szaglása, egyes tézisek szerint büdös az eper. Mert túlvezérli a szaglás receptorait a tömény illat. Úgy értem, hogy a 14% aroma szerintem borzalmasan sok! A leg ínyencebb vaper, akivel találkoztam, 8%-ot használ. Egyesek szerint 3% is elég. Én úgy vélem, hogy max 5%, ennyit is szoktam használni, de néha ha lejjebb akarok menni a nikotinnal és natúr vg-vel higítok, akkor leesik az aroma arány 3.75%-ra és úgy is tökéletes, szinte nem is érezhető az ízcsökkenés. És mi van, ha te az átlagnál töményebb aromát használsz, az ízesítésből adódóan(pl. egy tömény vattacukor íz engem pl. lehet hogy már 2%-al is kikergetne(émelyítene) a világból!)...Vagy akkor másképp mondom. Az ócska mű üdítőkben, amikor túltolják a tömény édesítőszereket(az aszparthám pl. 600X intenzívebb a répacukornál), gyakran van az üdítőnek keserű utóíze.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 112 / 150   [ 4480 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 150  Következő  | Le