Oldal Előző  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 187  Következő  | Le Oldal: 135 / 187   [ 5601 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 20:32 

OFF Nikko77: Nem, nem tévedtem. Továbbra is állítom, hogy környezetemben (elég széles társadalmi vertikumban) nem találkoztam olyannal, aki tüdőre kapta az analógot. Ezt úgy 1977-től értem, amikor én elkezdtem füstölögni.
Zárjuk ezt le: Az én határozott véleményem, hogy aki MTL szívta az analógot és_más_nem_indokolja!*, az próbáljon ennél a technikánál maradni. Nem fogok - soha nem is tettem - olyan mellett érvelni, olyasmit ajánlani, amivel nem értek egyet. Végképp nem látatlanba, csupán ideírt szöveg alapján. Ha nem vetted volna észre, ide kismillió tini jön (Nem tűnt fel? Az baj). Ez nem egyszerűen technikai kérdés, mégcsak nem is szimplán nikotinfüggőség kérdése.
Szvsz. a "jövőbe mutató" az, ha valaki végleg le tudja tenni az elektromos cigarettát is! (akad köztünk ilyen fórumozó is) nem pedig az, hogy holnap 10W helyett 100-al hülyíti a kiscsajokat a kocsma/dizsi előtt (ok az se rossz, de ahhoz legyen egy "hétvégi" készlete ;D ). Nekem nem tűnik előrelépésnek, ha le tudtam tenni az analógot napi ~4ml 6-ossal (MTL), majd rátérek napi ~25ml 2-esre DL.
Lökjek még pár ellenérvet csak úgy kapásból? Az öreg tüdődoki haver sem tartja jónak a VG literszám tüdőre kapását (according to germán kutatások, majd ha ráérek ki scholar-guglizom újra). Aztán a szociális aspektus. Köbméternyi gőzök, aztán jön ide a delikvens sírni, hogy a cúnya félrevezetett társadalom őt kikezdi... folytassam? Magyarán ne kiabálj műholdért, ha csak a ceruzádat akarod meghegyezni.
Peace.

* akadt itt vapertárs, aki pár éve írta, hogy anno elkezdte 24-essel, megbukott, majd az új, nagyobb teljesítményű cuccok hoztak neki megoldást, tehát nem vagyok elvakult. De üzleti szempontokat itt! nem vagyok hajlandó figyelembe venni.
ON

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 20:10 

Köszi

Utolsó analóg cigi: 2017.01.18.
iStick Pico, Ehpro MOD101
MELO III mini, Nautilus X, Innokin Prism T22, Doggystyle2K16, Skyline

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 20:09 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Kanger:
http://archive.ave40.com/tpd/KangerTech ... d%20Arymi/

Smok csatolva

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 20:03 

blackiex, ez a táblázat honnan van? Megnézném szívesen a többi részét is, ha esetleg meg tudnád osztani. Köszi

Utolsó analóg cigi: 2017.01.18.
iStick Pico, Ehpro MOD101
MELO III mini, Nautilus X, Innokin Prism T22, Doggystyle2K16, Skyline

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 19:46 
Nikko

Köszönöm blackiex! A végén az a "sőt" és főleg tőled, igazán jólesett! Ahogy az egyik jó humorú rakodógép kezelőnk szokta volt mondani: "Ahol tudok, segítek!" ;D ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 19:28 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Tomlac: nem. Már a TFV8 T8 porlasztója is elég jelentékeny mennyiségben tolja a formaldehidet. Ráadásul 55 ml gőzt vettek mintának és nem fél tüdőnyit. Ha csak 1 liter gőzzel számolok, igen, karbonilszint szemszögből akár bagózhatnál is.
Csatolmány:
t8.JPG

A Kanger Subtank ennek a felét produkálja formaldehidből, ötödét acetaldehidből. A 1.8 ohmos VOCC porlasztó pedig tizedannyi formaldehidet.

Nikko:
felnőtt ember vagy, azt teszel, amit akarsz. Csak ismerd a kockázatait annak, amit és ahogy, ennyi. Az elbírálása a te dolgod. Nem rémlik, hogy bárkinek azt mondtad volna, hogy 50W alatt nincs is élet és quadcoil alá ne is adja, innentől kezdve én nem érzem, hogy bármi kártékony dolgot tettél volna, sőt.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 18:51 
Nikko

blackiex: Igen, a nikotint használják gyógyászatban is, az értágulatok hatékony kezelésére. Túltolva meg még a C vitamin is ártalmas. Egyáltalán nem akartam ebbe az irányba elkanyarítani ezt a beszélgetést, de azt sem hagyhatom, ha meg akarnak arról győzni, hogy amit csinálok az rossz nekem is, de legfőképp másoknak is rossz, ha az én tanácsaim alapján cselekszenek. Én itt be is fejeztem, mert ahogy már leírtam, ez a fórum nem a másik meggyőzéséről szól, hanem segítségnyújtásról. Nyilván aki kérdez, elolvassa az összes tanácsot és a neki legjobban tetszőt fogadja meg, vagy azt sem és csak irányelveknek tekinti őket. Talán ez utóbbi a legjobb.
(nem tartom nagy mennyiségnek a napi 10-15ml közötti, 4.5mg-os, 3.75% aromával tolt levest de még csak nem is forróbb a gőz 85 Watton, mint a bellusomban a jelenlegi 0.9 Ohm duál 30 Watton/talán még lehelletnyivel hidegebb is/. A 2ml napi szükséglet meg édeskevés, nekem már a legelső mtl tankomban is elment a napi 4ml)
De ismétlem, ahogy te is mondtad, eszemben sincs leszólni mások szokásait, mindenki használja azt, ami neki jó, ami segített neki végleg elhagyni a bűzrudat a visszatérés legkisebb sansza nélkül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 18:50 

Ajjajj, nem lesz Tpd-s Tfv24? :)

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 Eye eszközömről

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 18:20 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Itt kénytelen vagyok szólni. Még az élethosszig tartó nikotinfogyasztás SEM okoz szervi elváltozást.
Kutatások bizonyítják, illetve életszerű példa: Svédország.
A svéd lakosság 12%-a dohányzik, emellett 18%-uk használnak snüsszt, ami szopogatós dohány, nikotin van, égés nincs. A snüsszfogyasztók körében a rákos megbetegedések a kanyarban nincsenek. Vannak káros hatásai, de azok a dohányspecifikus nitrozaminok miatt, nem a nikotin miatt.
A nikotin a jelenleg rendelkezésre álló bizonyítékok tekintetében nem károsabb önmagában, mint a koffein.
Nyilván ha túltolod, az csücskös. De a felezési ideje 2 óra. Igen hamar ürül.
Pl: https://www.swedishmatch.com/Snus-and-h ... xperience/

A VG magas hőmérséklet hatására (240C felett kezdi) akroleinre és aldehidekre bomlik. A PG is, de azt minimum 280 fokra kell hevíteni. Tehát hiába hangzik természetesebbnek a VG többletű liquid, nem feltétlen igaz!

Aromák... na az a szopatós sztori, mert belégzésre még csak most álltak neki vizsgálni, milyen hatással van a légzőszervi sejtekre az ízesítések. Az viszont biztos, hogy minél többet szív az ember, annál kevésbé van biztonságban. A legtöbb ízesítőanyag irritatív, krónikus használat esetén egyik-másik fibrózist, tüdőtágulást, bronchitist is okozhat, de nyilván sok tényezős történet. A kutatások szempontjából a nikotin a legkiszámíthatóbb kockázat, az ízesítés a legkevésbé.
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acs ... ode=esthag

Nagy mennyiség, nagy teljesítményen, még nikotin nélkül is károsabb, mint napi 2 ml 24 mg egy Nautilus Miniből.
http://tobaccocontrol.bmj.com/content/e ... 53205.full

Fun Fact: egyes Smok termékek MEGBUKTAK a TPD-s emissziós teszteken. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 17:37 
Nikko

És azt tudod, hogy a nagyobb likvidmennyiség kisebb nikotintartalommal kevésbé ártalmas és olcsóbb is? Egyrészt mert az egyetlen ártalmas összetevő a nikotin(t helyettesítő anyag) és a natúr vg meg pg az olcsóbbik részei a likvidnek, a nikotinos alaplé meg a legdrágább. Szerintem ne menjünk itt bele olyanba, hogy ki tudja meggyőzni a másikat arról, hogy ő csinálja helyesen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 17:26 

Azert azt ugye tudod,hogy a likvid fogyasztas egy bizonyos mennyisegnel,mar nem annyira "egeszseges"? A koltsegek hamarosan tobbe kerulnek majd,mint a hagyomanyos sajna....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:50 
Nikko

gyemantt írta:
DL kipróbálására Ott lenne a Dvarw E 0.5 porlasztóval és az se kajál20-25 w-n. Igaz nekem 100w a készülékem, de márt bánom mert jobb lett volna egy 75-60 w s készülék is. Az egy akkus készülékek sokkal gazdaságosabbak még így is MTL használatban. Jobb ha van neki +1 vagy 2 aksija mert a világból kimegy vele, ha viszont csak 1 aksi van akkor estére kell egy hely ahol töltheti, este ne menjen sehova stb. Énekem ezért van 6 db aksi. Ja és persze nem szabad összekeverni az aksikat mert galiba lehet + az usb töltés az aljzatot tönkre teheti.

A hagyományos halandók este a saját ágyukban(vagy máséban) alszanak, ahol többnyire van áramszolgáltatás is. Másfelöl meg mitől lenne már gazdaságosabb az egy aksis készülék, akár még ugyanazon a teljesítményen is? Félreértés ne essék, semmire nem akarom rábeszélni, csak azt mondtam, hogy én olyan készüléket vennék, amiben van tartalék bőven. Annó én igencsak ráfaragtam a 40-es istick-el, miután elkezdtem használni a melo2-őt a 0.3-as és 0.5-ös betétekkel. A mindenestül max. 7 óra üzemidő az ecigizésnek is gáncsot vet, de a készülék aksijának sem jósolható néhány hónapnál több. De ha megnézzük az Evic VT-met, ugye arra mondhatjuk, hogy igencsak túl van benne méretezve a 4.5-5Ah-ás aksival a 60 Wattra? Mégis a Bellusban a kedvenc tekerésemmel(de Ni200-al TC módban is) ~40 Watton használva, ami azért még egyáltalán nem az "eszetlenül tolom bele a wattokat" kategória, mégis minden este kellett töltenem az aksit, mert másnap kb. max. délig bírta volna, amikor is tényleg nem alkalmas a töltés a munkahelyen. Tök mindegy, hogy azt ő majd a későbbiekben nagyobb wattra, vagy ugyanazon teljesítményen hosszabb üzemidőre "pazarolja".
DLacx: Óriásit tévedtél! Rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki a mezítlábast is tüdőre szívta(régen pláne). Sőt, a nagy dohányosok csak azért nem szívják úgy, mert baromi nehéz a füstszűrő légellenállásával megbirkózni, így ezt kiváltják azzal(mármint a szájba szívott füstből, az egyből tüdőre szívottal szemben kevesebb felszívódó nikotint), hogy többet dohányoznak! Én pl. amikor nagyon elkanászodtam, elment nálam a napi 2 doboz szivarka! Ezt ugye nem kell bemutatnom milyen? De ha már a DL szükségességének okait boncolgatjuk, akkor mondhatnánk azt is, hogy azért, mert a nagyobb felszívődás miatt ugyanazon nikotinszükséglet kielégítésére elegendő a sokkal hígabb leves is. És ha valakinek a DL adja meg azt a stabil fogóckodót, amitől már tuti nem tér vissza a bűzrúdhoz, akkor szerintem semmi sem lehet túl drága! Sem a nagy készülék, sem a 2-3db és évente leamortizált aksi, sem a havi szinten vásárolt kazánbetét. És ez nem csak a megfizethetetlen egészséged tekintetében van így, hanem egy nagy dohányos havi költségének tekintetében is, ami tényleg forintban mérhető.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:41 

Bocsi,azért írtam h 2ml tank mert kitben néztem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:38 

Hogy jön a Pico-hoz a 2ml tank?

Ha nem fontos a gigászi teljesítmény, akkor Evic VTC/VTwo mini.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:27 

Nem nem fontos a nagy teljesítmény,nézegettem én kis teljesítményben is.Ami szimpatikus az a pico 75w,csak zavar a 2ml tank.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:09 

Off Szerintem sem kW-ban mérik a jövőt. Szvsz. a Fórum tartalma picit megtévesztő. Ahogy a blázt, úgy az e-cigit is a zöm MTL szívja (és nem jön ide kérdezni, hacsak konkrét nyűge nincs). Nem találkoztam 3 évtized alatt olyannal, aki DL cigizett volna (na persze egy mezítlábas szimfit és társait nem is igazán lehet tüdőre kapkodni). A jövő az átlagos (trafikbeszerzős) DL/CC user számára, amúgyis hasító fájdalmakat tartogat a pénztárca tájékán >:( . On

Upd: Az a cucc biztosan nem rossz, a kérdés, hogy kell-e 150W? Mert ha nem, szvsz. nincs szükség a dual battery feature-re (és az erősen ajánlott Dual töltőre). Én 3 db egyágyas (filléres) Xtar töltőt használok évek óta (1-1 az irodában, otthon és a kocsiban). Nyilván életmód és gőzölési habitus kérdése, hogy mi felel meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 16:01 

Köszönöm a segítséget!Keresgélek ezek alapján készüléket.Eredetileg egy Joyetech Cuboid 150W TC gondolkodtam,erről mi a véleményetek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 13:03 

DL kipróbálására Ott lenne a Dvarw E 0.5 porlasztóval és az se kajál20-25 w-n. Igaz nekem 100w a készülékem, de márt bánom mert jobb lett volna egy 75-60 w s készülék is. Az egy akkus készülékek sokkal gazdaságosabbak még így is MTL használatban. Jobb ha van neki +1 vagy 2 aksija mert a világból kimegy vele, ha viszont csak 1 aksi van akkor estére kell egy hely ahol töltheti, este ne menjen sehova stb. Énekem ezért van 6 db aksi. Ja és persze nem szabad összekeverni az aksikat mert galiba lehet + az usb töltés az aljzatot tönkre teheti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 12:44 
Nikko

Nem azt mondtam, hogy kell hozzá! Azt mondtam, hogy ha úgyis most vesz készüléket, én olyat vennék, amiben van elég tartalék a jövőre nézve is, valamint a jelenlegi alacsony Watt használatot is könnyebben veszi! Ha csak 30-40 Watton használja valaki, én a helyében akkor sem 60 Wattosat vennék, hanem 100-150-eset!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 12:32 

Dl-hez sem kell 100-150w ha tudsz tekerni.Csak az idiota sok tekereses, gyari porlasztok a W igenyesek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 11:24 
Nikko

gyemantt írta:
Csabe88: a subtank már DL egyből tüdős történet, ezért van az, hogy csak ha egyből leszívod van íz stb. Te igencsak MTL felhasználó vagy szájból tüdős használó.
Az MTL használattal is lehet karikákat fújni.
Kazánok MTL-re Dvarw E, K, RTA. Taifun gs

Mód gazdaságosság elvén ha MTL felhasználó vagy egy egy akkuslesz jó neked, mivel nem nagy W igényű a történet. : Pico, istick tc60w,VTC-Mini.

Ezek már jónak lehet mondani.

Érdemes 2 db aksit venni és egy külső töltőt.

Ezt legfeljebb annyival egészíteném ki, ha már úgyis most vásárol, akkor érdemes a jövőre is és egy kis tartalékot belekalkulálni, hogy ha pl. majd később mégis elmozdulna a DL tankok felé és a sub ohmok felé, akkor is legyen tartalék power. Én ezért inkább valami 2 aksis 150W körüli vasat javasolnék neki: Pico dual pl.(mondjuk asszem az pont 200-as, de mindegy, mert 2 aksis) Mert amíg MTL-en van kis wattokkal, addig hosszabb üzemidőt garantál neki a cucc és kevésbbé vannak gyepálva az aksik. Nem is kell ehhez neki 2 aksinál több, mert könnyen tud úgy időzíteni, hogy az éjszakára essen az aksi töltés. És ha sohasem vált nagyobb wattigényű dl-re, akkor is kevesebbet van gyepálva az aksi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 10:29 

Igen ,köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 09:45 

Erre gondolsz?:
http://www.eliquidcalculator.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 08:44 

Tudna valaki segíteni,hogy regisztráció nélkül honnan tölthető le az e-cigi kalkulátor magyarul.
Újra lett telepítve a gépem,és most sehol nem találom a programot.
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 07:12 

Csabe88: a subtank már DL egyből tüdős történet, ezért van az, hogy csak ha egyből leszívod van íz stb. Te igencsak MTL felhasználó vagy szájból tüdős használó.
Az MTL használattal is lehet karikákat fújni.
Kazánok MTL-re Dvarw E, K, RTA. Taifun gs

Mód gazdaságosság elvén ha MTL felhasználó vagy egy egy akkuslesz jó neked, mivel nem nagy W igényű a történet. : Pico, istick tc60w,VTC-Mini.

Ezek már jónak lehet mondani.

Érdemes 2 db aksit venni és egy külső töltőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 01:25 

Most eleaf istick tc40w van kanger subtank rba kazán.Első problémám az hogy hiába próbálgatom változtatni a beállításokat nem érzem a folyadék ízét,csak ha rögtön tüdőre próbálom szívni,de az ugye nem megy.
Próbáltam bolti folyadékot,otthon kevertet mind hiába.Másik meg az hogy nem vagyok gőzmániás de mikor 30/70 lötyivel kb annyi gőze van mint egy sima cigit szívnék.

Nem ragaszkodok én a smok alienhez sem a tfvhez,csak próbáltam más helyeken is segítséget kérni ezt ajánlották.
Akkora gőzfelhőt sem akarok hogy eltakarjon,de ha éppen karikákat támad kedvem fújni akkor ne okozzon problémát.Külső töltőm nincs mivel mostanihoz nem kell,de nem azon múlik a készülékválasztás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 00:45 
Nikko

Szuhoj: Csakhogy lenyugodj! ;D :D ;D :o

https://youtu.be/6igeJuq06_Q

https://youtu.be/uUrHnC_VVxU

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 00:13 

Csabi 88, írd meg mik a feltételek, hogy tudjunk ajánlani másikat.
Smok Alien -ből két széria van (ha jól emlékszem), s az egyik nem bizonyított valami jól, azt pedig, hogy melyiket kapnád, sajnos nem lehet tudni előre.

Szükség van két akkumulátorra? Külső töltővel rendelkezel?
Direkt tüdőre használatra alkalmas atomizert szeretnél?(rba -val vagy sem)..
Milyet használtál idáig/meddig?
Ilyesmikre válaszolj bővebben, könnyen megtaláljuk a következő készüléket neked ;-)

Sony Xperia ZR

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 23:13 
Hobbiviking

Igen de mellé legyen 60A folyamatos, 18350 méretu

Vtwo Mini, pico squezze, Dicodes No.6, TherionDNA75, Asmodus Minikin Reborn, Saját FET-es squonker(nagy, randa, saját.), Hotcig-RIG RSQ

Dvarw RTA(3/100),Dvarw DL(1/32) Jorda(0107),Dead
Rabbit by Heathen, Kabuki 510(Kamino), Taifun gt2 w Dripper(Hotcig), Armor1.0(Kamino)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 23:05 

és akkor egy 10ezer mha aksi jolesz pár slukkra? xD

Tapatalkkal küldve
"az elírás és a tévedés jogát fenntartom"

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 135 / 187   [ 5601 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 187  Következő  | Le