Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Következő  | Le Oldal: 129 / 131   [ 3906 hozzászólás ] Hozzászólás küldése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Azonnali kérdések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 22:04 

Sziasztok! Az utóbbi egy két hónapban azt vettem észre, hogy ha cigizek(mtl), pár slukk után nehezebben veszem a levegőt. Előforduló dolog ez vagy az én esetemben lehet valami probléma?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 21:08 

Sajnos az együtthatókat nem jegyeztem fel, de nem egyezett a Gyiva által is felrakott táblázattal, azért kellett állítgatni, de aztán inkább ezt a módszert elvetettem. (Több kazánban is néztem Draw RTA, Kayfun V5)

A NiFe-t dicodesen Nife módban hajtom (320 az együttható) DNA 75-el pedig letöltöttem a NiFe30 (resistherm) csv-t és feltöltöttem rá és azzal. Nincs is gondom.

Mivel azt olvastam lentebb gvoczelka-tól, lehet nem is az a huzal, ami kézzel filctollal van a zacsira írva, ezért kérdeztem meg, hogy ez előfordulhat-e, mert akkor lehet az okozta a problémát és az eltéréseket is a feliratban szereplő huzal viselkedése és a táblázathoz képest. (Egyszerre vettem őket.)

Mivel nem tudtam biztosra eldönteni, hogy mi a jó (vattatesztet kevésnek ítéltem) így hagytam a fr_ncba és arra használom most ezeket a huzalokat, hogy megnézzem, ha tekerek valami új menetszámot, vagy magméretet, akkor hogy fog elférni a befogatásban.

De újra megpróbálnám az SS-t (hézagmentes menet és az izzításos oxidálás, leégetős tisztítás miatt), ha van olyan beszerzési forrás, ami biztos olyan típus mint ami rá van írva és az együtthatója megegyezik a táblázatban megadottal valamint letölthető a DNA-hoz a pontos hőmérséklet viselkedése.

Amióta beüzemeltem az első e-cigimet, analóg cigit nem szívtam :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 20:36 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Milyen együtthatók jöttek ki? Milyen kazánnal próbálkoztál?

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!
Az ezirányú kérdéseket a témának megfelelõ topikba kéretik feltenni! KÖSZÖNÖM!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 20:35 

Nem találgatni kell, hanem beírni a pontos TCR értéket.
[attachment=0]_20170311_193509.JPG[/attachment]
A NiFe huzalt hogyan használod?

Sony Xperia ZR

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyiva 2017.03.11. 20:38-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 19:39 

gvoczelka írta:
> Ha vape42-től vetted, akkor az a 0,3SS nem 316L hanem 304. Gyári SS módban
> Joyetech/Eleaf/Wismec az SS316-os huzalt használja. Használd TCR módban
> 105-ös együtthatóval.

Hogy is van ez?
Én is vettem onnan több féle SS huzalt (304,316L,430) és szintén gondjaim voltak vele. Nem akartam elhinni milyen együtthatók jöttek ki rájuk próbálgatással. Inkább abba hagytam és NiFe-re váltottam.
Lehet a huzalok nem egyeznek pontosan azzal amit a zacskóra írnak amiben érkezik?
Honnan lehet normális SS huzalt venni, ami az is amit ráírnak?

Amióta beüzemeltem az első e-cigimet, analóg cigit nem szívtam :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 17:02 
Nikko

blackiex írta:
Vatta kezd osszetomorodni, lassabban viszi a lekvidet. A kokszreteg a
futoszalon hoszigetel, lassabban hul a drot.
Ujratekerni nem feltetlen kell, kihuzod az elhasznalt vattat, alacsony
(esetedben 10-14W kozt) teljesitmenyen a drotot felizzitod, hogy leegjen a
retek, friss vatta es go.

Köszi blackiex! Ezt fogom tenni, mert a tekerés az most tutkerályos, nem reckíroznám, ha újravattázással, meg dzsuvátlanítással új életet lehet bele lehellni! ;D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 16:52 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Ha Ni modban tokeletes, akkor k.rvanagy baj van! :D

Sent from my Passport using Tapatalk

FIGYELEM! Privát üzeneteket lehetõség szerint CSAK A FÓRUMMAL KAPCSOLATBAN fogadok!
A "mi a véleményed", a "mit ajánlanál", "szerinted mit vegyek" jelleggel íródott üzenetekre NEM válaszolok!
Az ilyen és ehhez hasonló dolgok NEM PRIVÁTUM! Ez itt még mindig egy fórum, és nem a "Bleki tanácsadó irodája"!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 16:36 

Ha vape42-től vetted, akkor az a 0,3SS nem 316L hanem 304. Gyári SS módban Joyetech/Eleaf/Wismec az SS316-os huzalt használja. Használd TCR módban 105-ös együtthatóval.

Küldve az én LG K8 eszközömről

BF:Pico Squeeze, Saját FET-es, VTC BF, Gbox S100, Nyomtatott DNA75, KHW Minifet Bubinga 023
Mech:Bagua V2, iJust S, SMPL, Stingray 30mm
Elektronik:Mini Volt, Pico 75W, Evic Basic 40W, Mod 101, Evic Primo, Seven 22, Target Mini 40W, G-Priv
Kazánok:Dvarw RTA, Origen Little BF 16, Origen Tiny Tank, Anima RDA, Mage GTA, Split RTA, Ehpro Evil Eye 30mm, Chtulhu Hastur 2S RDA, Pelso V3, Wismec Reux, Goblin Mini V3, Pico RTA, Original GT2, GT1 30mm, TFV8 Big Baby, Taifun BT
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 16:34 

hali
hogy van az hogy a 0.3as 316l ss huzal tc-módba csa (NI)módba tökéletes SS-be meg nem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 16:20 

Nem lesz semmi, de íze se.

BF:Pico Squeeze, Saját FET-es, VTC BF, Gbox S100, Nyomtatott DNA75, KHW Minifet Bubinga 023
Elektronik:Mini Volt, Pico 75W, Evic Basic 40W, Mod 101, Evic Primo, Seven 22, Target Mini 40W, G-Priv
Kazánok:Dvarw RTA, Origen Little BF 16, Origen Tiny Tank, Anima RDA, Mage GTA, Split RTA, Ehpro Evil Eye 30mm, Chtulhu Hastur 2S RDA, Pelso V3, Wismec Reux, Goblin Mini V3, Pico RTA, Original GT2, GT1 30mm, TFV8 Big Baby, Taifun BT
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 15:55 

Sziasztok. Az lenne a kèrdèsem , hogy valami lesz ha az alapot aroma nèlkül szívom?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 11:55 

Ahogy Bleki mondja, már használódik el a vatta, nem szállít annyi levest, emiatt nincs elegendő hűtése az amúgy már kokszos, dzsuvás tekerésnek.
Jól jön ilyenkor egy kerámia csipesz, mert ha vastag a koksz a dróton, akkor a leizzított hamut le kell óvatosan kapargatni.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 11:29 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Vatta kezd osszetomorodni, lassabban viszi a lekvidet. A kokszreteg a futoszalon hoszigetel, lassabban hul a drot.

Ujratekerni nem feltetlen kell, kihuzod az elhasznalt vattat, alacsony (esetedben 10-14W kozt) teljesitmenyen a drotot felizzitod, hogy leegjen a retek, friss vatta es go.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.11. 10:49 
Nikko

Már előre elnézést kérek a láma kérdésért, de hiába ecigizek 2012 óta, az rta-k területén még új vagyok, mindössze egyhónapos múltam van. A kérdés az, hogy az az íz-gőz mennyiség és melegedés, ami idáig 42 Watton volt a bellussal, az most 38 Watton van(42-őn már túl meleg) és a tűzgomb elengedése után még vagy 2-3 másodpercig sistereg folyamatosan halkulva(eddig ez max. fél másodperc volt). Az ellenállás semmit sem változott, továbbra is 0.45 Ohm, mint a legelején(2-es magméret, 12 menet 0.32-es SS huzallal, duál coil minimális hézagokkal a menetek közt). Ez azt jelenti, hogy nemsokára ildomos lesz újratekernem? A cserélhető betétesnél ezt a nagyobb melegedés és a fokozatosan bejövő és erősödő olajos íz jelezte, de a bellusnál ebből csak a nagyobb melegedés van meg, meg amit még leírtam(olyan, mintha egyre lomhább lenne a fűtőszál, egyre lassabban hűlne ki).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 22:40 

Bellusba is a saját már klassziknak mondható tekerésemet ajánlom. 0,3drót, 2,5mag, 9menet microcoil, vagy 6-7menet hézagos. 0,3-mas Ni200 huzal is pont jó így, a 6-7menet hézagossal. TC módban egyébként is az előfűtést állítod, és ha elérte a kívánt hőmérsékletet, leszabályoz. Ugyan az Orchidot nem ismerem, de esetleg megpróbálhatod a vattát ferdén 45fokban elvágni, hogy egy pengére hasonlítson, vagy hegyesre vágni mint egy ceruza.
Vatta fajtájával is lehet variálni, pl a Cotton Bacon V2 gyorsabban szállítja a levest mint a Muji.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 21:25 
Nikko

Az sincs! :P A bellust most nagyon jól eltaláltam 2-essel is. 12menet 0.32 SS 0.45 Ohm és én erősen szívom 42 Watton és közelében sincs a megégésnek és nem is melegszik túlságosan. Felmentem vele próbából 45 Wattig, de elég a 42.
De van még itthon ~3mm-es magméretű, 1 Ohmos kész kantál tekerésem pár darab, lehet beledobok kettőt abból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 21:22 

Fúrószár nincs kéznél? Szerintem egyébként a bellushoz is kevés a kettes mag.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 21:18 
Nikko

blackiex: Köszi a tanácsokat. Sajnos súlyos szerszámszegénységben szenvedek, még az alap dolgok is beszerzésre szorulnak. Pl. a 2-es nél nagyobb magméretet úgy hoztam ki, hogy egy pax tollbetét elejére tekertem. Huzal vágáshoz körömcsipesz, ez gondot is jelent az orchid-nál a második tekerés behelyezésekor, mert az innenső tekerés miatt nem fér oda a körömcsipesz, hogy tőbe lecsípjem a szorítócsavaron túllógó drótvéget. Majd összeszedem a cuccokat szép lassan. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 21:08 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Az Orchideánál az is faktor, hogy a levesfelömlő lik elég apró, sokkal kevésbé kell bőkezűnek lenni a vattával.

Amúgy ha van otthon dremel vagy efféle, a levescsatornát, a tekerés alatti levegőcsatornát és a levegőbeömlőt a kazán alján f_szán szélesebbre lehet marni, mert elég lágy acélból van a klón. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 21:06 
Nikko

Szerintem is az lesz. Megtekerem nagyobb magmérettel(a bellushoz a 2-es tekerési segédem használom) SS huzallal, aztán majd igyekszem ésszel szopkodni és meghúzni a határvonalat, hogy ennyit tud és kész. Nem szoktam amúgy megégetni, a bellusban a mostani tekerésem asszem 2 vagy 3 hetes és baromi sokat használom fixen 42 Watton. Saccperkábé a napi 10ml-t eltolom a bellussal így duál buildban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:58 

Nekem 2,5mm-es magméret vált be. 8 menet, 32-36W, nem túl tömör vattázással szerintem működnie kell.
Ha nem, adj 1-2% vizet a likvidhez.
Hagynám a TC-t a helyedben.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:52 
Nikko

blackiex: Köszi! Bár most összeraktam Ni single coil-al,a kkor lehet hogy belerakok még 1-et.

lastninja: Azt tettem először bele, ami a bellusnál bevált nekem. Mégpedig 2-es magmérettel, 0.32-es SS huzalból 12 menet és ez duál coilban, így az eredő 0.45 Ohm. És úgy hajtottam, mint a bellust 40-42 Wattal. Ez viszont baromi sok volt neki. Lehet hogy 30-32 körül nem lett volna probléma, de nekem ez kevés. Mondjuk az sem ártott volna, ha nem a bellushoz kevert 6mg-os levessel megyek, hanem erősebbel, de már az összeset bekevertem a bellushoz, ami itthon volt. Ja és én a 70-30 VG-PG-t szeretem, de mivel most itthon még a bolti leves van felkeverve(6mg-ra belőve) aromás VG-vel, így uszkve 83% most a VG arány benne.

Update: Húha! Nem biztos hogy ez jó lesz. Működik rendesen a TC Ni single coil, de a bellusban haszált 555 ízű 6mg-os 83% VG arányú likvidem olyan mézédes benne, hogy kiköhögöm tőle a szemem! Mit kell ilyenkor tenni? Persze azon kívül, hogy hagyjam a TC módot a francba. Érdemes esetleg a kövi keverésnél a TC módhoz olyan levest készíteni, amiben 5% alatt van az aroma aránya? Eddig szinte sosem TC-ztem, mert régebben, amikor még cserélhető betétes tankjaim voltak csak, akkor nem jöt be sem a GS air Nikkel betétje, sem a melo 2-é, így hagytam a francba a TC módot akkor.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nikko77 2017.03.10. 21:02-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:42 

Egész jó kis tank ez az orchid. Nekem is van egy itthon. Gondolom, dualba tekerted, de nem tudom hány watton hajtottad. A megégés oka lehet a túl nagy teljesítmény és a túl szoros vattázásból eredő likvidellátási probléma is is. Ha megírod mik az első, megégett coil főbb paraméterei, lehet, hogy könnyebb segíteni. Milyen PG/VG arányú likvidet szívsz?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:39 
Dark Vanker
Vaper Egyesületi tag

Nikko:
Á, az Orichid szűkebb levegőzésű állat sokkal, mint a Bellus.
0.09 Ohmot az Evic még meg kéne tudjon hajtani, evileg 0.05-től hajlandó.

Tuschke:
Köszi, kikalapálom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Azonnali kédések - Gyors válaszok
HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:28 
Nikko

Az a baj, hogy nekem a Bellus 0.45 Ohm SS duál coil után kevés, mert én ahhoz vagyok szokva, hogy erősen szívom és sok a gőz. És emiatt akaratlan is túllépem azt a Wattot és szívási időt, amit még kibír. Tudom, hogy nem fog többet tudni,ha nagyobb teljesítményre teszem és hosszabban szívom, mégis beleesek ebbe a hibába. Nem nekem való, de már itt van, elcseréltem, sőt a fórum tag megbízott bennem és előre elküldte, hogy teszteljem és vagy küldjem vissza, ha nem jó, vagy küldjem a kayfun-t helyette. Én már s.gget nem csinálok a számból és nekem a kayfun sem felel meg, így már ez megmarad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:16 

Nikko akkor valami baj van ha w módban ss és Kanthal-al megégeted. Gondolom beüzemelés megy. Igazából nem értem miért nem megy az említett huzalokkal. Alacsony w és szépen emeled felfele amíg nem lesz jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:07 
Nikko

Mert most ez van itthon. Valamint a Titán nem nyerte el a tetszésem. Van még SS huzalom, de az Evic VT meg nem tudja a TC SS módot. Ha pedig megtekerem VW módhoz akár SS-el, akár kantállal, akkor ugyanaz lesz a sorsa, mint az előző buildnak, amit csináltam bele, hogy meg fogom égetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:03 

De miért nikkel?

Ego 1100, Eleaf iTwist Mega, Joyetech Evic Supreme, VTC mini (ArcticFox on board), V2 mini (ArcticFox on board)
Knight Brass-Carbon Mod (másolat), Nemesis (másolat)
H2, Aspire BVC ET, Vivi Nova, Nova-S, Nautilus Mini, Eleaf GS-Tank
Taifun GT2 másolatok (Big German [R.I.P.], Ivogo, Hotcig), Ataman v2 (másolat), Kayfun v5 (másolat), Erlkönigin (másolat)
Dvarw RTA (v1, S1, No. 2), Moon G5V (No. 01)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 20:01 
Nikko

Sziasztok. Beszereztem egy Orchid V4 klónt. Tapasztalataim szerint ez a viszonylag nagy levegő ellenére MTL tank(mert DL-hez azért picit kevés), így nem annyira a zsánerem. Rögtön az első tekerést meg is égettem. Arra gondoltam, hogy megcsinálom TC Ni buildal, csakhogy az a problémám, hogy itthon csak 0.3-as Ni huzalom van, így még ha 3-as magmérettel a lehető legtöbb menetet csinálom, ami remélhetőleg még befér a palást alá(15 menet), akkor is egy tekeréssel 0.19 Ohm-ra jön ki. Ha beledobnék még egyet duálban, akkor 0.095 Ohm-ra jönne ki, ami az Evic VT-nek akkor is durva lenne, ha nem tiltana le. Szerintetek használhatok 1 tekeréssel, single módban? Ugyanis itt nincs lezáróelem a második tekerés helyére, mint a Bellus-nál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.03.10. 19:46 

Sziasztok!

Na most kezdtem az ecigizést, és már be fogját tiltani? Akkor most május 20tól tem tudok venni elektromos cigi készüléket? Hát ezt nem értem. Vagy csak itt nálunk Magyarországon.

Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitásaHozzászólás küldése Oldal: 129 / 131   [ 3906 hozzászólás ]
Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Következő  | Le